Od teraz płatności z Google Play mogą być doliczane do rachunku również w Plusie | Tabletowo.pl
Wideo w Huawei P30 Pro

Od teraz płatności z Google Play mogą być doliczane do rachunku również w Plusie

Dołącz do dyskusji 0

Każdy nowy dostępny sposób płatności w sklepie Google Play cieszy. Do niedawna mogliśmy korzystać jedynie z możliwości opłacania swoich wirtualnych zakupów, czy to za aplikacje, gry, czy książki i muzykę, wyłącznie za pomocą kart kredytowych (i wybranych debetowych/wirtualnych). Od jakiegoś czasu w sklepach dostępne są karty podarunkowe, a w ofertach abonamentowych Play i T-Mobile istnieje możliwość dopisywania owych płatności do rachunku telefonicznego. Podobna oferta została właśnie dziś udostępniona użytkownikom Plusa.

Oczywiście mowa jedynie o klientach usług abonamentowych, którzy posiadają urządzenia (tablety, smartfony) z systemem Android. W ofertach pre-paid i mix nie ma takiej formy płatności.

Możliwość korzystania z płatności w Google Play w Plusie pojawi się automatycznie klientom abonamentowym tego operatora, podczas próby dokonania płatności za jakiekolwiek treści multimedialne. Każdy może z tej usługi zrezygnować w dowolnym momencie (w e-bok, SMS-em lub telefonicznie).

Warto zwrócić uwagę na fakt, że domyślnie każdy użytkowników Plusa ma ustawiony miesięczny limit wydatków w Google Play na kwotę wynoszącą 150 złotych. Oczywiście kwotę można w każdej chwili zmienić i określić samodzielnie limit – zarówno niższy, jak i wyższy. W każdej chwili można też sprawdzić ile wydaliśmy już na androidowe multimedia, za pomocą SMS-a wysłanego pod numer 2580 o treści „d”.

Płatności każdorazowo doliczane będą do najbliższego rachunku telekomunikacyjnego, a każdą transakcję można autoryzować hasłem Gmail. Dla wielu będzie to świetna wiadomość ze względu na brak potrzeby podawania danych karty kredytowej, a te – jak wiemy – lubią (zwłaszcza ostatnio) często wyciekać do sieci. A przezorny zawsze ubezpieczony.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - rowery na otwarcie sezonu!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona