Thermaltake Core P8 Tempered Glass Full Tower Chassis
Thermaltake Core P8 Tempered Glass Full Tower Chassis (źródło: Thermaltake)

Obudowa Thermaltake Core P8 Tempered Glass Full Tower Chassis jest prawie cała ze szkła i wygląda świetnie

Użytkownicy desktopów dzielą się na dwie główne grupy. Pierwsza chciałby, żeby nie rzucał się w oczy i najlepiej zniknął pod biurkiem. Drugiej zaś zależy, aby możliwie jak najbardziej wyeksponować komputer. Nowa obudowa Thermaltake Core P8 Tempered Glass Full Tower Chassis bardzo w tym pomoże, a na dodatek wygląda naprawdę zjawiskowo!

Marka Thermaltake z pewnością jest doskonale znana osobom, które znają się na PeCetach i w swoim życiu złożyły niejednego desktopa. Ma ona w swojej ofercie m.in. wiele różnych obudów, a teraz dołącza do niej nowy model, dzięki któremu kotki będą mogły dokładnie pokazać, co mają w środku.

Nowość: obudowa Thermaltake Core P8 Tempered Glass Full Tower Chassis prawie cała ze szkła

Obudowa wyróżnia się obecnością trzech tafli hartowanego szkła o grubości 4 mm – znajdują się one na przodzie, górze i jednym boku modelu Core P8 Tempered Glass Full Tower Chassis. Opcjonalnie można też zdemontować je wszystkie i cieszyć się w pełni otwartą konstrukcją.

Ponadto użytkownicy dostają swobodę w sposobie, w jaki chcą umieścić swój desktop w pomieszczeniu – mogą zarówno klasycznie, w pozycji pionowej, jak i bardziej oryginalnie, montując komputer na ścianie.

Thermaltake Core P8 Tempered Glass Full Tower Chassis
Obudowa Core P8 Tempered Glass Full Tower Chassis (źródło: Thermaltake)

Nowa obudowa oferuje też bogaty zestaw portów i złączy na panelu przednim. Oprócz przycisków zasilania i reset, znajdują się na nim jedno złącze USB-C, dwa USB 3.0, dwa USB 2.0 i port HD Audio.

Jeśli zaś chodzi o wnętrze, to obudowa Thermaltake Core P8 Tempered Glass Full Tower Chassis umożliwia zamontowanie dwóch GPU, a także poziome i pionowe ich ułożenie oraz płyty głównej do E-ATX.

W środku zmieszczą się też m.in. chłodzenie procesora o maksymalnej wysokości 180 mm oraz VGA o długości do 280 mm (ze zbiornikiem) i 320 mm (bez zbiornika), a także zasilacz o średnicy do 200 mm i nawet osiemnaście (!) wentylatorów 120 mm lub trzynaście 140 mm. Ponadto jest również możliwość stworzenia konfiguracji 480 mm (przód) + 480 mm (prawa strona) + 240 mm (dół). Użytkownik ma zatem ogromne możliwości.

Nie będzie musiał się też martwić o kurz, który lubi wdzierać się do środka. Producent deklaruje, że magnetyczne filtry wentylatora, umieszczone na panelu górnym, bocznym i dolnym, zapewniają doskonałe wsparcie wentylacyjne, również w przypadku zamontowania wszystkich tafli szkła.

Oczywiście w obudowie Thermaltake Core P8 Tempered Glass Full Tower Chassis nie zabraknie też miejsca na dyski – użytkownik będzie mógł włożyć do niej nawet sześć dysków SSD 2,5″ lub trzy HDD 3,5″.

Obudowa Thermaltake Core P8 Tempered Glass Full Tower Chassis jest już dostępna w sprzedaży – można ją zamówić m.in. na oficjalnej stronie marki Thermaltake. W przypadku zamówień do Polski, jej cena wynosi nieco ponad 250 euro (~1100 złotych).