Obniżka cen sprzętu Microsoftu z procesorami Intel Core i5 – Surface Pro i Surface Laptop 1200 zł taniej

Laptopy i tablety Microsoftu nigdy nie należały do tanich sprzętów. Nawet po obniżkach wielu rozważa wszelkie „za i przeciw” zakupu Surface Pro czy Surface Laptop, gdyż zwykle wiąże się to z wydaniem kilku tysięcy złotych. Jednak jeśli ktoś jest już nastawiony na wejście w posiadanie któregoś z nich, nie może przejść obojętnie obok obniżek cen, dzięki którym w kieszeni zostanie 1200 zł.

W kilku sklepach (np. w Komputroniku czy x-komie) możemy taniej zaopatrzyć się w modele Surface Pro i Surface Laptop z procesorami Intel Core i5, 4 GB RAM i dyskami 128 GB. W każdym z przypadków w sklepach zostawiamy 1200 złotych mniej w stosunku do poprzedniej obowiązującej ceny, zatem warto przemyśleć zakup – zwłaszcza w sytuacji, gdy niezbyt duży, 128-gigabajtowy dysk nie jest dla nas przeszkodą, a 4 GB RAM wystarczy nam do pracy.

Jak więc kształtują się obecnie ceny tych wersji sprzętu Microsoftu?

https://youtu.be/30YB8F9h3a0

Za Surface Pro z procesorem Intel Core i5-7300U (2.60 GHz, 3.50 GHz, 3 MB Cache), 4 GB RAM i dyskiem 128 GB zapłacimy w wybranych sklepach (w tym w Komputroniku) 3499 złotych. W tym momencie zakup wersji z procesorem Intel Core m3 przestaje mieć sens, gdyż ta słabsza wersja Surface’a Pro jest… droższa od powyższej o 500 zł.

Trzeba jednak pamiętać, że jest to cena tylko za tablet. Gdyby do tego dorzucić klawiaturę Type Cover, cena wzrasta do 4298 zł. Jeśli nie wyobrażamy sobie Surface Pro bez rysika, to należałoby doliczyć do tego jeszcze 440 zł za pióro Surface Pen. Taki komplet wyniósłby nas więc 4738 zł. Co prawda to taniej niż za identyczny zestaw sprzed kilku tygodni, ale nadal dość dużo.

https://youtu.be/74kPEJWpCD4

Na tym tle nienajgorzej wypada oferta z Surface Laptopem. Za 3799 zł dostajemy ultrabooka z procesorem Intel Core i5-7200U (2.5 GHz, 3.1 GHz Turbo, 3 MB Cache), 4 GB RAM i dyskiem 128 GB SSD. Na miejscu jest już klawiatura, a brak rysika można ewentualnie uzupełnić.

Co poniektórzy na pewno powiedzą, że tak powinny wyglądać ceny Surface’ów już od samego początku. Jak to zwykle jednak bywa, z zakupem nowości warto poczekać. Być może opłacalne będzie nadal pilne przyglądanie się sytuacji i zobaczenie, czy ceny tabletów i laptopów Microsoftu w wersjach z 8 GB RAM również ulegną zmianie. Oby. W końcu sprzęty te mają już prawie rok.

 

dzięki Komputronik