O czym dziś nie pisaliśmy, a umknąć Wam nie powinno #4

Weekend się kończy. Nie martwcie się, jeszcze tylko kilka dni i przed nami kolejny ;) Warto trzymać się tej nitki optymizmu. Aby jednak zakończyć majówkę z wysokiego c, przedstawiam Wam kolejne ciekawe informacje, które mogą zainteresować wielu z Was. Ot, zawsze warto mieć o czym porozmawiać ze znajomymi w poniedziałek, prawda?

OnePlus 7 Pro dostanie pamięć UFS 3.0

Od dłuższego czasu wydawało się, że Samsung Galaxy Fold będzie pierwszym urządzeniem, które utrzyma najszybsze z dostępnych dla smartfonów pamięci – UFS 3.0. Dość niespodziewanie okazuje się, że palmę pierwszeństwa może przejąć OnePlus, który ma chrapkę, by zaimplementować te moduły w najnowszym flagowcu ze swoim logo. Mając na uwadze niedawne problemy Samsunga ze składanym smartfonem, ambitny plan może się udać.

Reklama

Potężny wyciek informacji na temat OnePlus 7 i OnePlus 7 Pro. Są też ceny

Warto mieć na uwadze, że pamięci UFS 3.0 są produkowane nie tylko przez Samsunga, ale i przez takie firmy, jak Micron, SK Hynix czy Western Digital. Oznacza to, że nawet, gdyby Koreańczycy po prostu nie chcieli dostarczyć podzespołów swojemu konkurentowi, to ten zawsze może zaopatrzyć się w ten moduł u innych firm. Na wyniki tego wyścigu nie będziemy czekać zbyt długo. Według najnowszych informacji, OnePlus 7 i 7 Pro zadebiutują już w połowie maja.

Nokia Wasp z certyfikacją w Indiach

HMD Global, który wydaje urządzenia z logo Nokii, zdobył już sobie sporą sympatię i uznanie w gronie użytkowników Androida. Firma nie zamierza jednak spocząć na laurach i pracuje nad kolejnymi smartfonami. Jednym z nich ma być Nokia Wasp TA-1183, która najprawdopodobniej zadebiutuje na rynku indyjskim. Obecność certyfikacji między wierszami pozwala domniemywać też, że na premierę raczej nie powinniśmy czekać zbyt długo.

Fot za: NokiaPowerUser

Serwis źródłowy sugeruje, że telefon będzie miał 3 GB pamięci RAM i 32 GB na dane. Wymiary urządzenia to najprawdopodobniej 145,96 mm wysokości i 70,56 mm szerokości. Mówi się, że Wasp może zostać następcą Nokii 2.1, która dostanie nieco lepsze kości pamięci, dzięki czemu ma również działać odczuwalnie szybciej. Dalsze elementy specyfikacji technicznej oraz data wprowadzenia produktu na rynek wciąż pozostają nieznane.

MIUI może wkrótce dostać sporo bajerów :)

MIUI to nakładka, która zmienia się bardzo dynamicznie. Jak sugeruje nasza ankieta, cieszy się ona także dużą sympatią użytkowników. W chwili, gdy piszę ten tekst, MIUI zgarnia już 19,8% Waszych głosów, wskakując na drugie miejsce, przed czystego Androida. Wracając jednak do głównej myśli, producent postanowił zaktualizować właśnie centrum bezpieczeństwa MIUI. Na liście zmian można dostrzec też ulepszony tryb ochrony wzroku.

Rozstrzygnijmy to wreszcie. Która nakładka na Androida według Was jest najlepsza?

Kolejną z nowości, która może zaskarbić sobie spore grono fanów, jest funkcja Game Turbo, która doczekała się aktualizacji. Oprogramowanie obsługuje teraz jasność automatyczną, daje możliwość wykonania szybkiego zrzutu ekranu (trzeba przeciągnąć palcem po pulpicie trzema palcami), dodaje też zestaw dedykowanych narzędzi do gry. Ostatnia z funkcji pozwala śledzić zużycie mocy procesora oraz ilość FPS-ów w czasie rzeczywistym.

Samsung pracuje nad kamerą selfie schowaną „pod ekranem”

„Dziurka w ekranie”, którą przy okazji debiutu rodziny S10 pokazał producent, nie wszystkim przypadła do gustu. Z pewną ulgą mogę jednak napisać Wam teraz, że ta technologia, to nie koniec drogi Samsunga, ale zaledwie przystanek, od którego firma zamierza odejść. Kolejnym krokiem ma być aparat, który będzie schowany niejako w ekranie. Co ważne, w miejscu, gdzie będzie się on znajdował, odnajdziemy zwykły, normalnie działający ekran.

Samsung Galaxy S10+ to flagowiec z krwi i kości, w którym… wciąż kilka rzeczy można ulepszyć (recenzja)

Informacje pochodzą od wiceprezesa ds. badań i rozwoju Samsunga. Mówi się, że technologia już niebawem będzie pozwalała na takie zamaskowanie kamery, że przestrzeń, jaką będzie ona zajmowała, może być niewidoczna. Niestety, ale wciąż nie znamy szczegółów technicznych. Pojawiają się plotki, że fragment ekranu, pod którym firma ulokuje kamerę, będzie stawał się przeźroczysty, gdy będziemy wykonywać fotkę. Po wyjściu z aplikacji aparatu ma on ponownie pełnić swoją główną funkcję. Brzmi to świetnie, jednak polecam zachowanie dystansu, bowiem mówimy tu o technologii, która jest dopiero na etapie tworzenia.

źródła: XDA Developers, NokiaPowerUser, IndiaShopps, MyDrivers