O Apple Watch 2 jest zbyt cicho, aby oczekiwać jego premiery w marcu

Każde kolejne doniesienie na temat drugiej generacji Apple Watch sugerowało zupełnie inny (przypuszczalny) termin debiutu smartwatcha. Ostatnio jednak coraz częściej pojawiały się wzmianki o jego premierze w marcu, razem z nowym, 4-calowym iPhonem. Tymczasem niektórzy są przekonani, że nie ma na to najmniejszych szans.

Taką osobą jest analityk Ben Bajarin z Creative Strategies. Według jego obserwacji, nic nie wskazuje na to, aby kontrahenci Apple, odpowiedzialni za produkcję produkcję podzespołów i „składanie” urządzeń, otrzymali duże zlecenia i byli przez to bardziej zajęci niż dotychczas – a zawsze ma to miejsce, gdy zbliża się premiera jakiejś „dużej” nowości. Chociaż gigant z Cupertino nie podał ani razu oficjalnych danych o liczbie sprzedanych egzemplarzy Apple Watcha, to niektóre agencje analityczne szacują, że przez niecałych 8 miesięcy 2015 roku do rąk klientów mogło trafić 8,8 (Jupiter Research) lub nawet 13 milionów (IDC) sztuk tego smartwatcha.

Można być prawie pewnym, że i druga generacja inteligentnego zegarka Amerykanów szybko stałaby się takim samym bestsellerem, jak poprzedniczka. Apple musiałoby być więc na to przygotowane, aby zaraz po premierze dostarczyć do sklepów jak największą liczbę egzemplarzy. Dlatego też „cisza” w fabrykach, które miałyby być odpowiedzialne za jego produkcję, sugeruje jednak późniejszy debiut. Podobnie zresztą sprawa ma się w przypadku deweloperów, którzy również „milczą” na temat tego smartwatcha.

Chociaż powyższa analiza i wnioski wydają się mieć sens, to należy pamiętać, że kilka dni temu pojawiła się plotka, jakoby już pod koniec stycznia miała ruszyć produkcja testowych egzemplarzy Apple Watch 2 – miało to wręcz potwierdzać jego marcową premierę.

Cóż, nie pozostaje nam nic, jak tylko poczekać na kolejne doniesienia, które powinny wyklarować sytuację wokół drugiej generacji smartwatcha Apple. Może się bowiem okazać, że dyrektor Quanta Computer, Barry Lam już w listopadzie miał rację i że Apple Watch 2 zadebiutuje dopiero pod koniec drugiego kwartału 2016 roku.

Źródło: TechChrunch