Nyko PlayPad jest kontrolerem do gier dedykowanym tabletom z Tegrą 3

W poniedziałek firmy Nyko i Nvidia ogłosiły współpracę, której owocem jest PlayPad, kontroler do gier dla tabletów wyposażonych w system Android i układ Tegra. Chris Arbogast, dyrektor marketingowy w Nyko Technologies, stwierdził, że „Gry na tablety internetowe rozwijają się bardzo szybko, nieustannie zwiększając jakość grafiki. Do dziś jedynym ograniczeniem tego segmentu rynku był brak fizycznych kontrolerów. Z przyjemnością ogłaszamy współpracę z weteranami z Nvidii, której owocem jest dedykowany kontroler dla urządzeń z chipsetem Tegra„.

Trudno nie zgodzić się z panem Arbogastem. Podczas targów E3 Nvidia zaprezentowała 5 nowych gier, których grafika jest prawdziwie imponująca. Ekran przeciętnego tabletu internetowego ma przekątną 10” (choć zdarzają się większe… sporo większe), która wystarczy, by użytkownik nie odczuwał dyskomfortu podczas grania i mógł cieszyć się wysoką jakością obrazu. Szybko rozwijający się sklep Google Play i akumulator pozwalający na co najmniej 5 godzin grania potęgują wrażenie, że w niedalekiej przyszłości tablety mogą zastąpić konsole.

Reklama

Nyko PlayPad będzie dostępny w dwóch wariantach: PlayPad i PlayPad Pro. Podczas gdy ten pierwszy cechuje się kompaktowym rozmiarem, PlayPad Pro ma wymiary tradycyjnego kontrolera do gier. Oba urządzenia wyposażono w podwójne gałki analogowe, manipulator kierunkowy, zestaw przycisków i spusty umieszczone na ściance. Chcąc zaoferować wsparcie dla kontrolera także w grach niepochodzących ze sklepu Tegra Zone, Nyko przygotował darmową aplikację o nazwie Playground.

Bezprzewodowe kontrolery Nyko PlayPad zadebiutują na rynku jesienią i będą kompatybilne z tabletami z układem Nvidia Tegra, modułem Bluetooth oraz systemem operacyjnym Android w wersji 3.0 Honeycomb lub wyższej.

via Boy Genius Report