NVIDIA Tegra K1 – znamy już wyniki pierwszych testów

SONY DSC

Jedną z najciekawszych premier tegorocznych targów CES był bez wątpienia procesor Tegra K1, stworzony z myślą o urządzeniach mobilnych. Wizja mocy porównywalnej z konsolami i komputerami osobistymi tak bardzo przypadła wszystkim do gustu, że nowy produkt NVIDII natychmiast zyskał sobie rzeszę zwolenników.

Pierwsze testy tego układu, przeprowadzone przez serwisy Tom’s Hardware i WCCF Tech tylko utwierdzają w przekonaniu, że Tegra K1 może już niedługo wprowadzić niemałe zamieszanie w środowisku urządzeń mobilnych. Podczas testów benchmarkiem Futuremark 3DMark porównano wyniki prototypowego tabletopu Lenovo ThinkVision 28 (premiera w lipcu) z urządzeniami wyposażonymi w układy Qualcomm Snapdragon 800, NVIDIA Tegra 4 oraz Apple A7. Jak łatwo się domyślić, K1 pozostawiło konkurencję daleko w tyle.

3.-LenovoThinkvisionPreview3DMark[1]

Równie ciekawie wyglądają testy przeprowadzone przez WCCF, w których wykorzystano benchmark GFXBench i referencyjny tablet od firmy NVIDIA. Tutaj okazało się bowiem, że Tegra K1 może śmiało konkurować nie tylko z telefonami i tabletami, ale też współczesnymi laptopami.

909bd3350bc64752b7b1b346822691cd[1]

Trzeba przyznać, że pierwsze testy dają naprawdę dobre widoki na przyszłość. Teraz pozostaje już tylko czekać na pierwsze tablety wyposażone w nowy procesor NVIDII… oraz na odpowiedź ze strony konkurencji.