NVIDIA potwierdza, że Shield Tablet dostanie aktualizację do Androida 5.0 Lollipop

Android 5.0 Lollipop ledwie został oficjalnie zaprezentowany wraz z ogłoszeniem wszystkich nowości, jakie się w nim znajdą, a już pierwsi producenci ogłosili, że rozpoczynają prace nad przystosowaniem systemu pod swoje urządzenia. Taką deklarację otrzymaliśmy już między innymi od Motoroli (Moto X i Moto G – pierwszej i drugiej generacji, Moto G LTE, Moto E, Droid Ultra, Droid Maxx, Droid Mini) oraz HTC (One M8, One M7). Nas jednak, wciąż, bardziej interesuje to, jakie tablety i kiedy otrzymają aktualizację do najnowszej wersji mobilnego systemu Google. I choć cały czas czekamy na te informacje, dziś pojawiły się pierwsze szczegóły.

Dzisiejszego popołudnia na Twitterze, który – swoją drogą – staje się ostatnio bardzo cennym źródłem informacji, pojawił się bardzo miły wpis autorstwa NVIDII. Otóż okazuje się, że firma zamierza udostępnić Androida 5.0 Lollipop dla swojego tabletu, NVIDIA Shield Tablet. Co więcej, tajemniczy wpis „Android 5.0 Lollipop and more…” intryguje i stawia pytanie, na razie bez odpowiedzi, co jeszcze szykuje dla nas firma?

Cokolwiek by to było, muszę przyznać, że to był dla mnie pewny ruch ze strony NVIDII. Brak aktualizacji dla pierwszego tabletu w swojej ofercie, który zresztą debiutował ledwie kilka miesięcy temu (a wersja LTE dopiero co), byłby strzałem w stopę.

Na razie jednak nie wiadomo kiedy Lollipop wyląduje na Shield Tablet. Sugerując się jednak informacjami odnośnie pozostałych producentów, powinno się to stać w ciągu około trzech miesięcy.

Więcej na temat Shield Tablet przeczytacie w tym wpisie. Z kolei wkrótce będziecie się mogli zapoznać z naszą recenzją produktu (wersji z LTE).