nVidia: Oto dlaczego tablety z Androidem źle się sprzedają | Tabletowo.pl

nVidia: Oto dlaczego tablety z Androidem źle się sprzedają

Dołącz do dyskusji 0

Jestem pewien, że każdy Czytelnik naszego portalu ma własne zdanie na temat słabych wyników sprzedaży poszczególnych, szumnie zapowiadanych, tabletów pracujących pod kontrolą systemu Android. Na szczycie listy przyczyn takiego stanu rzeczy znajdują się dwie pozycje: cena i dostępność. Po przeliczeniu amerykańskich dolarów lub brytyjskich funtów na nasze polskie złote, koszt porządnego tabletu wyposażonego w zielonego robocika jest bardzo wysoki. Co więcej, ciężko jest nawet dokonać samego zakupu, ponieważ, na co skarżą się Czytelnicy, producenci mają zwyczaj opóźniać daty wprowadzenia tabletów na rynek lub wycofywać ze sklepów.

Aktualna sytuacja nie podoba się CEO nVidii, Jen-Hsunowi Huangowi, który, jakkolwiek mocno wierzy w przyszłość urządzeń z Androidem, wyjaśnia, dlaczego żaden z aktualnie dostępnych na rynku tabletów nie potrafi dotrzymać Apple iPadowi kroku pod względem popularności i ilości sprzedanych egzemplarzy.

It’s a point of sales problem. It’s an expertise at retail problem. It’s a marketing problem to consumers. It is a price point problem.

Problem tkwi w sprzedaży. To kwestia znajomości problemu sprzedaży detalicznej, marketingu oraz ceny.

Jen-Hsun Huang przyznaje, że złym posunięciem było pojawieie się pierwszych tabletów z Androidem z modułem 3G, bez możliwości zakupu urządzenia z konfiguracją obejmującą wyłącznie Wi-Fi.

The baseline configuration included 3G when it shouldn’t have. (…)
Tablets should have a Wi-Fi configuration and be more affordable. And those are the ones that were selling more rapidly than the 3G and fully configured ones.

Podstawowa konfiguracja obejmowała 3G, a nie powinna. (…)
Tablety powinny być dostępne w konfiguracji Wi-Fi i być bardziej atrakcyjne cenowo. Właśnie dlatego te
[bez modułu 3G] sprzedawały się szybciej niż tablety w pełnej konfiguracji obejmującej 3G.

CEO nVidii powiedział wcześniej, że zadowolony jest z kierunku, w jakim rozwijają się tablety wyposażone w autorski SoC koncernu – Tegrę 2. Swoją wypowiedź podsumował optymistycznymi słowami:

But those problems are all getting solved. The rate at which these Honeycomb Tegra 2 tablets are being improved is really stunning. I think all of the manufacturers have now recognized that and readjusted their plans.

Wszystkie problemy są aktualnie rozwiązywane. Tempo, z jakim tablety z Androidem Honeycomb i Tegrą 2 są ulepszane i rozwijane, jest naprawdę niesamowite. Myślę, że wszyscy producenci już zdali sobie z tego sprawę i dostosowują do niego swoje plany.

W moim odczuciu pan Jen-Hsun Huang ma dużo racji, a jego spojrzenie na aktualną sytuację na rynku jest świeże i obiektywne. Biorąc pod uwagę jego optymistyczne i pełne nadzei wypowiedzi, można założyć, że nVidia wiąże plany z Androidem Honeycomb. Czyżby był to znak, że Kal-el będzie prawdziwą tabletową rewolucją?

źródło

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona