Nvidia nie zmienia planów: Wayne i Grey powoli nadchodzą - Tabletowo.pl

Nvidia nie zmienia planów: Wayne i Grey powoli nadchodzą

W Barcelonie na targach MWC 2012, pomiędzy odwiedzaniem stoisk poszczególnych producentów tabletów i wymienianiem się pinami (;)), mieliśmy okazję rozmawiać z Igorem Stankiem z Nvidii. Próbowaliśmy z niego wyciągnąć wszelkie informacje dotyczące nadchodzących procesorów i tabletów, które będą z nich korzystały. I choć tych informacji nam nie zdradził, stwierdził dość istotną rzecz – że koncern ciągle trzyma się swoich planów, które upublicznił w 2011 roku i że nic nie powinno ulec zmianie. Dzisiejsze informacje to potwierdzają. Jeśli więc z niecierpliwością czekacie na kolejne procesory Nvidii, możecie spać spokojnie.

Nvidia kolejny raz pokazała światu już nam znaną roadmapę, z której wynika, że zaktualizowana Tegra 3 (Tegra 3+) zadebiutuje na rynku w dwóch wersjach: Wayne – w trzecim kwartale roku oraz Grey ze zintegrowanym LTE – na początku 2013 roku.

Tak swoją drogą, jak słusznie zauważa redakcja Slashgear, Nvidia obrała fajne nazewnictwo dla swoich chipów. Za każdym razem mamy do czynienia z superbohaterami. Tegra 3 Kal-El to Superman, Grey – Jean Grey (z X-Men), a Wayne – Bruce Wayne, Batman.

Tabletowo.pl Nvidia nie zmienia planów: Wayne i Grey powoli nadchodzą Nowości

Warto przypomnieć, że jakiś czas temu pojawiły się spekulacje dotyczące kolejnej generacji chipów Nvidii – Tegry 4. Według nich T40, bo taką nazwę kodową ma ten procesor, ma rzekomo zadebiutować w pierwszym kwartale 2013 roku i być flagową jednostką centralą Nvidii dedykowaną urządzeniom mobilnym (głównie tabletom z ekranami o przekątnej 10”). Jej moc ma tkwić w czterech głównych i jednym dodatkowym rdzeniu, a częstotliwość taktowania oscylować w granicach 1,8GHz. Ale trzeba pamiętać, że na ten temat na razie Nvidia milczy.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona