Ważne

nVidia pracuje nad kolejnymi procesorami: Kal-El+ i Grey

nVidia nieszczególnie kryje się ze swoimi planami, które wybiegają nawet na kilka lat w przyszłość. Już od dłuższego czasu wiemy, że na czwarty kwartał bieżącego roku planowana jest premiera czterordzeniowego procesora Tegra 3 (Kal-El), teraz firma chwali się kolejnymi planami.

Mimo że 2012 rok jeszcze się nie zaczął, nVidia śmiało patrzy w przyszłość – nawet do 2013 roku.Na Citi Technology Conference firma zaprezentowała roadmapę (widoczna powyżej), z której jednoznacznie wynika, że po Tegrze Kal-El poznamy jeszcze chip Wayne (o którym słyszało się tu i ówdzie wcześniej), a także Kal-El+ oraz Grey.

Kal-El+ ma zadebiutować w połowie 2012 roku i, jak sama nazwa wskazuje, w jakiś sposób ulepszoną, rozbudowaną wersją procesora Kal-El, którego rynkowego debiutu spodziewamy się pod koniec bieżącego roku. Być może będzie to specjalna wersja chipu przystosowana do działania z urządzeniami z Windows 8.

Natomiast Grey to prawdopodobnie SoC wykonany w 28nm procesie technologicznym, posiadający wbudowane 2G/3G/4G. Co ciekawe, ma on znaleźć zastosowanie między innymi w smartfonach z Windows Phone 7. Premiera planowana na początek 2013 roku.

A my w dalszym ciągu czekamy na pierwsze tablety z Tegrą 3 (Kal-El)

źródło

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona