NVIDIA nie wypuści na rynek nowego tabletu. Przynajmniej na razie | Tabletowo.pl

NVIDIA nie wypuści na rynek nowego tabletu. Przynajmniej na razie

Dołącz do dyskusji 0

W maju, w bazie FCC, dostrzeżono nowy tablet NVIDII, oznaczony jako  P2290W. Producent przesłał jednak do agencji oświadczenie, że zmieniono plany i urządzenie nie pojawi się na rynku.

Jako powód podano względy biznesowe. Niewiele nam to mówi, lecz prawdopodobnie NVIDIA przeanalizowała obecną sytuację na rynku tabletów (a ta, jak wiemy, nie wygląda zbyt różowo) i stwierdziła, że wypuszczanie nowego urządzenia może nie tyle okazać się porażką, ale z pewnością nie przyniesie takich korzyści, jakich by się spodziewano.

Oświadczenie przesłane przez NVIDIĘ do FCC

Oświadczenie przesłane przez NVIDIĘ do FCC

Fani marki mogą poczuć się zawiedzeni, ponieważ nowy tablet zapowiadał się bardzo ciekawie: 8-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD (1200×1920), czterordzeniowy procesor NVIDIA Tegra X1 1,9 GHz, 3GB RAM, 32GB pamięci wewnętrznej oraz system operacyjny Android 6.0 Marshmallow.

Powyższe nie musi wcale oznaczać, że NVIDIA na dobre wycofuje się z rynku tabletów. Na pewno wciąż trwają prace nad nowymi urządzeniami, jednak producent być może czeka na lepszy moment, aby zaprezentować następcę Shield Tablet i Shield Tablet K1.

Źródło: motog3

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona