Ważne

Nowy Nvidia Shield Tablet X1 już po certyfikacji w FCC

Nowy tablet od Nvidii został dostrzeżony na stronie internetowej FCC. Wspomniane urządzenie to Nvidia P2290W i jest to prawdopodobnie zauważony pod koniec zeszłego roku model Tegra X1.

Pierwszy tablet amerykańskiego producenta kart graficznych, czyli Nvidia Shield Tablet, pojawił się prawie dwa lata temu. W zeszłym roku model odświeżono i wprowadzono na rynek Shield Tablet K1. A całkiem niedawno, na stronie internetowej amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności (FCC) opublikowano informacje na temat nowego tabletu Nvidii, modelu P2290W. Raport FCC nie zdradza pełnej specyfikacji urządzenia, ale wiadomo, że tablet ma moduł WiFi 802.ac oraz Bluetooth LE.

tegra_x1

Więcej informacji o domniemanym tablecie Tegra X1 znajdziemy w bazie GFXBench, w której widziany był w listopadzie zeszłego roku. Urządzenie ma mieć ekran o przekątnej 8″ i rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli. Za moc obliczeniową odpowiadać ma procesor Tegra X1 i 3GB RAM. Użytkownik do dyspozycji ma otrzymać 32GB pamięci wewnętrznej. Systemem operacyjnym, pod kontrolą którego X1 ma pracować, ma być Android 6.0 Marshmallow.

* Zdjęcie wyróżniające przedstawia Nvidia Shield Tablet K1

Źródło: FCC via androidpolice

Komentarze

 • niconozomu

  Tylko dlaczego odświeżona wersja była słabsza od podstawowej?

  • Bolesław Trippner

   Patrząc na różnicę w cenie to zmniejszenie pamięci wewnętrznej do 16 GB nie umniejsza atrakcyjności K1. Ma on kilka wad ale w cenie 800 zł jaką zapłaciłem noe ma nic lepszego.

   • niconozomu

    Ale nie ma wersji z LTE. A do całkowicie dyskwalifikuje urządzenie.

    • Bolesław Trippner

     W twoich oczach tak. Ja używam tabletów w domu i mi LTE niepotrzebne

     • Potwierdzam nie ma lepszego tabletu do grania od nvidia shield i ta cena. Inna sprawa że od jakiegoś czasu był nie do kupienia w Polsce w oficjalnym kanale dystrybucji. Ale jestem wdzięczny Nvidii za to że zaniedbała nasz kraj, plotki się potwierdzają poczekam na Shielda z X1

     • Bolesław Trippner

      Ja odkąd kupiłem konsolę nie gram na Androidzie ;) ale jest to jakaś alternatywa dla gracza :D Kupiłem jeszcze w X-Kom, później już tam nie było ale mieli w Komputroniku tylko że drożej o 50 zł :P

     • nie ma już w Polsce w oficjalnym kanale. Według Nvidii “brakło”. Konsola może i fajna ale nie mobilna. Co do wifi i tak jest wszędzie , McDonald, hotele , rynki, lokale, a w najgorszej sytuacji udostępnię z komórki

     • Eskim0s

      Nie będzie Shielda z X1 gdyż X1 potrzebuje specjalnego chłodzenia, tym bardziej, na K1 odpalili (Rosjanie jak zwykle xD) grę która tylko i wyłącznie trafiła na X1 a chodziła super płynnie.
      Wniosek się nasuwa się sam, moc X1 nie jest jakoś nadzwyczajnie lepsza od K1.
      (Gry na K1 odpalili Half Life 2 episod 2, borderlands presequel)

 • smartmaniak

  Gdzie 4GB ram?

 • Eskim0s

  Kłamstwo !, Aby tablet posiadał Tegre X1 musiał by mieć specjalne chłodzenie jakie będzie mieć Nvidia Shield Portable 2, gdyż nie ma szans aby zmieściło się w mniej niż 1cm (a wątpię aby ktoś chciał by taki tablet) sama Nvidia to napisała na stronach :)
  Kolejna głupota, to to że nic innego poza Tegrą X1 nie dali NOWEGO czy nie zmienili :) nvidia zawsze coś zmienia, ale nie jedną rzeczą tylko wieloma.

 • Eskim0s

  Wiem że istnieje tablet z X1 ale nie jest taki cienki, plus nvidia ,,dając,, innym firmom ,,swoje,, rzeczy, daje im ciut gorsze.
  Pixel C NIE jest do gier i wątpie aby na nim też tak płynnie chodziły.
  Porównywałem nawet intel core i7 (z laptopów) vs Tegra k1 i o dziwo, Tegra k1 była w czymś zawsze lepsza (ale tylko w czymś) tak czy inaczej, nie ma jeszcze takiego procka który by aż tak był skierowany do gier.
  Szkoda tylko że od paru miechów jest pauza z grami na tegre, a więc albo nie mają pomysłów, albo szykują serie gier na tegre.

  PS: Jakby co nie jestem hejterem innych urządzeń :) przykładowo, ipad air 2/pro jest szybsze od Shield Tableta, a Shield jest mocniejszy od nich, a każdy człowiek, może dobrać sobie do swoich wymagań urządzenie. :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona