NVIDIA Mocha – tablet z procesorem Tegra K1 przyłapany w sieci

nvidia-mocha-specs

Na targach CES 2014 poznaliśmy bardzo wiele nowości, ale jedną z ciekawszych była Tegra K1, czyli mobilny procesor od NVIDII. Jego pierwsze testy pokazały, że drzemie w nim ogromny potencjał i zapewne wiele osób chętnie zakupiłoby urządzenie przenośne o tak dużej mocy. Dlatego na uwagę zasługuje fakt, że ostatnio w gfxbench został dostrzeżony tablet z tym procesorem, NVIDIA Mocha.

Tablet NVIDIA Mocha, którą przyłapano w sieci została wyposażony w 7,9-calowy ekran o rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli, 4-rdzeniowy procesor Tegra K1 o taktowaniu 2,1 GHz oraz 2 GB pamięci operacyjnej RAM. Poza tym posiada on również 16 GB pamięci wbudowanej, 7-megapikselowy aparat główny oraz 4.8-megapikselowy znajdujący się na przednim panelu. Tablet ten jest w wersji WiFi i pracuje pod kontrolą Androida 4.4 KitKat.

Niestety nie wiadomo kiedy i czy w ogóle ten tablet trafi do sprzedaży. Możliwe, że jest to tylko prototyp służący do testowania możliwości układu Tegra K1. Gdyby jednak jego cena była atrakcyjna, to zapewne znalazłby on bardzo wielu chętnych.

Źródło