Odliczanie rozpoczęte. Karty graficzne Nvidia GeForce Ampere zadebiutują za 21 dni 18 Nvidia

Odliczanie rozpoczęte. Karty graficzne Nvidia GeForce Ampere zadebiutują za 21 dni

Nvidia szukuje coś specjalnego na 21. rocznicę premiery pierwszej karty graficznej firmy. Ostatniego dnia sierpnia zostanie zaprezentowana GeForce Ampere – architektura nowych procesorów graficznych do stosowania w produktach konsumenckich.

31 sierpnia – wielka premiera Nvidii

Nvidia zaczęła przygotowania do wydarzenia, jakie zaplanowano na 31 sierpnia. Zgodnie z komunikatami firmy, które przekazuje na profilach social-media, mamy jeszcze 21 dni do przygotowania się do wielkiej premiery.

Grafiki wskazują na to, że ogłoszenie odbędzie się w ważną, 21. rocznicę zaprezentowania pierwszej karty graficznej Nvidii – to właśnie 31 sierpnia 1999 roku fani gier komputerowych zostali zapoznani z procesorem graficznym Nvidia GeForce 256. Dla wielu układ ten pozostaje symbolem przełomu technologicznego w branży gier.

Zapowiedź odnosi się zapewne do kart graficznych serii 3000, budowanych na nowej architekturze GeForce Ampere. Będą to ważne produkty w trwających zmaganiach Nvidii z AMD, którego Radeony wciąż stanowią dobrą alternatywę dla droższych układów „Zielonych”.

Jest na co czekać

Architektura Nvidia Ampere będzie charakteryzować nadchodzące karty graficzne GeForce RTX 3090, RTX 3080, RTX 3070 i RTX 3060. Co do poprawności nazw nie możemy być jeszcze pewni, ale wiemy, że będą zawierać najważniejsze układy Nvidii, będące efektem prac ostatnich miesięcy.

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

O ile prezentacja samej architektury i kart referencyjnych może odbyć się jeszcze w sierpniu, tak pierwsze urządzenia przeznaczone dla konsumentów mogą pojawiać się na rynku stopniowo w ciągu kolejnych miesięcy.

Pierwsze przecieki sugerują, że RTX 3080 może być nawet o 30% bardziej wydajny niż RTX 2080 Ti. Jeśli to prawda, to czeka nas naprawdę piękna graficznie jesień!