NVIDIA, dzięki tabletom, notuje świetne wyniki finansowe za Q3 2012 - Tabletowo.pl
Ważne

NVIDIA, dzięki tabletom, notuje świetne wyniki finansowe za Q3 2012

Tabletowo.pl NVIDIA, dzięki tabletom, notuje świetne wyniki finansowe za Q3 2012 Nowości

Gdybyście mieli wskazać firmę, której procesory znajdują się w największej liczbie tabletów, to by to była…? Jestem bardziej niż pewna, że zdecydowana większość Was odpowiedziała na to pytanie bez wahania: NVIDIA. Oprócz niej najpopularniejszymi dostawcami jednostek centralnych są jeszcze Qualcomm i Texas Instruments, a od premiery Windows 8 do gry chce powrócić Intel i, gdzieś tam, nadzieje na kawałek tabletowego tortu ma również AMD. Tymczasem właśnie NVIDIA odnotowała rekordowe wyniki finansowe za ostatni kwartał 2012 roku.

W ciągu ostatnich trzech miesięcy koncern zanotował 1,2 miliarda dolarów przychodu (12,9% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku i 15,3% więcej w stosunku kwartał do kwartału), a czysty zysk wyniósł 209 milionów dolarów.

Jen-Hsun Huang, CEO NVIDIA, zaznaczył, że największą rolę w sukcesie firmy odegrał układ graficzny Kepler oraz chip Tegra, który odpowiada za działanie wielu innowacyjnych, najnowszych tabletów. Wśród nich można wymienić przede wszystkim takie urządzenia, jak Google Nexus 7 czy Microsoft Surface RT.

Nic więc dziwnego, że NVIDIA skupia się obecnie na rozwijaniu przede wszystkim swojego oddziału zajmującego się rozwiązaniami mobilnymi – tym bardziej, że działa zarówno na rynku Androida, jak i Windowsa. Wiele wskazuje na to, że przyszłość to właśnie ta gałąź rynku.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona