W Polsce przybędzie aż 10 milionów nowych numerów, rozpoczynających się cyframi 45 | Tabletowo.pl

W Polsce przybędzie aż 10 milionów nowych numerów, rozpoczynających się cyframi 45

Dołącz do dyskusji 0

22 grudnia 2017 roku opublikowano znowelizowane rozporządzenie Ministra Cyfryzacji w sprawie planu numeracji krajowej. Na jego mocy przybędzie w Polsce aż 10 milionów nowych numerów, rozpoczynających się cyframi 45.

Zwiększenie bazy dostępnych numerów było niezbędne, z uwagi na ogromny popyt na usługi telekomunikacyjne i wyczerpanie się dotychczas użytkowanych zakresów numeracji. Ministerstwo Cyfryzacji zostało więc zmuszone, aby uzupełnić go o nową pulę numerów. Znajdzie się w niej aż 10 milionów rekordów, rozpoczynających się cyframi 45.

Jak podaje Ministerstwo Cyfryzacji, wprowadzenie do obiegu nowych numerów zlikwiduje obecnie doświadczane ograniczenia dla rozwoju rynku usług telekomunikacyjnych, które wynikały właśnie z niedoboru zakresów numeracji. Do tego wpłynie to korzystnie na rozwój gospodarki i przedsiębiorczości, ponieważ stworzy możliwość rozwoju nowych, innowacyjnych usług telekomunikacyjnych.

Wkrótce zmiany powinny być widoczne i z pewnością dostrzeże je również spora część z Was. W sprzedaży pojawią się bowiem m.in. startery z numerami, zaczynającymi się od cyfr 45. Dzięki tej informacji nie będziecie się już dziwnie na niego patrzeć i zastanawiać się, czy to przypadkiem nie jakiś przekręt, jeżeli ktoś zadzwoni do Was z takiego numeru ;)

Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona