Windows 10 logo

Nowy, testowy wygląd Menu Start w Windows 10. Takiej zmiany bym nie zniósł

„Żywe kafelki” w Menu Start Windowsa 10 wywołują różne odczucia. Są tacy, którzy szczerze ich nie cierpią, innym bardzo się podobają, zaś znakomitej większości pewnie nie obchodzą takie detale. Obchodzą jednak Microsoft, który wciąż eksperymentuje z tym kluczowym elementem interfejsu systemu. W jednej z kolejnych aktualizacji może pojawić się opcja pozwalająca ponowną zmianę wyglądu Menu Start.

Nową wersję Menu Start mogą zobaczyć uczestnicy programu Windows Insider, którzy otrzymali możliwość pobrania testowych wersji Windowsa 10 o oznaczeniu 18947. Niektórzy sugerują, że wypchnięcie tej edycji dla użytkowników Preview jest przypadkowe, bo wyłamuje się nieco ze schematu publikowania opracowanego przez Microsoft, ale nie będziemy nad tym się rozwodzić. Ważniejsze jest to, jak po testowej aktualizacji wygląda Menu Start.

Reklama

„Żywe kafelki” zniknęły

Nie ma ich. Brak ruchomych elementów, animowanego kalendarza czy widżetu pogody. Zamiast tego, mamy standardową siatkę ikon. Trochę brzydką, jak dla mnie, ale to pewnie kwestia gustu. Niektórzy mówią, że rozwiązanie to jest podobne do tego opracowanego z myślą o Windowsie Lite – nadchodzącej wersji systemu operacyjnego Microsoftu dla urządzeń z dwoma ekranami i dla niektórych ultrabooków.

(fot. NTAuthority)

Nawet jeśli programiści z Redmond planują wprowadzenie statycznych ikon do Menu Start w Windowsie 10 i tym samym zrezygnowanie z Live Tiles, to mogą się one pojawić jako opcja, a nie jako odgórnie zainstalowany motyw. I oby tak się stało, bo osobiście lubię „żywe kafelki”, które stały się dla mnie swego rodzaju wizytówką Windowsa 10.

Nie ma co siać paniki

Powyższa zmiana równie dobrze może nigdy nie trafić do publicznego strumienia aktualizacji, pozostając jedynie ciekawostką. Nie oczekiwałbym jej więc ze zniecierpliwieniem, gdyż na ten moment po prostu wiadomo zbyt mało, by w tej kwestii wydawać jakieś tezy absolutne.

Nic się więc nie stało, tylko niesmak pozostał.

źródło: NTAuthority przez Neowin