Nowy sposób Samsunga na bezprzewodowe ładowanie | Tabletowo.pl

Nowy sposób Samsunga na bezprzewodowe ładowanie

Dołącz do dyskusji 0

Firma Samsung opatentowała nową metodę, która pozwala na jednoczesne bezprzewodowe ładowanie smartfonu oraz smartwatcha. Duże udogodnienie dla osób korzystających z mobilnych urządzeń. Pytanie tylko, kiedy wejdzie w życie?

Najwyraźniej temat bezprzewodowego ładowania nie umarł, skoro tacy giganci, jak Samsung, nadal się nim interesują. Firma niedawno zarejestrowała nowy patent, który pozwala na ładowanie zarówno smartfonu, jak i zegarka, z poziomu jednej ładowarki. Pomysł ciekawy, ale moim zdaniem trochę nie do końca przemyślany.

Na rysunkach patentowych, jakie przekazał Samsung do urzędu, widać urządzenie, dzięki któremu jednocześnie ładujemy i smartfon, i zegarek. Wygląda to interesująco, jednak nie wydaje się być wygodne w obsłudze. Jeżeli np. smartwatch naładuje się pierwszy, będziemy musieli najpierw zdjąć telefon, aby uzyskać do niego dostęp. Do zalet ładowarki należy natomiast zaliczyć możliwość ładowania różnych typów zegarków i opasek.

samsung-ladowanie1

Pojawiły się też pogłoski, że bezprzewodowe ładowanie i urządzenie widoczne na rysunkach miałoby pojawić się wraz z Galaxy Note 7. Czyli w sierpniu tego roku. Nie ma jednak żadnych przesłanek potwierdzających te doniesienia. Możliwe, że Samsung zarejestrował patent „na wszelki wypadek” i na razie nie planuje jego wdrożenia.

Źródło: Patently Mobile

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona