Nowy smartfon Xiaomi z procesorem Snapdragon 855 dostrzeżony w GeekBench. Będzie moc? 19

Nowy smartfon Xiaomi z procesorem Snapdragon 855 dostrzeżony w GeekBench. Będzie moc?

Ostatnimi czasy pojawia się coraz więcej przecieków na temat nowego procesora Qualcomm Snapdragon 1000, który będzie konkurował z układami Intela z serii Y i U, montowanymi w ultrabookach. W związku z tym, że wcześniej Qualcomm nie rywalizował na tym polu, pojawia się na ten temat wiele plotek i przecieków. Mimo to, czujność internautów nie została nimi uśpiona i nadal zauważają inne interesujące rzeczy. Na przykład w benchmarku GeekBench pojawił się telefon Xiaomi, który został wyposażony w nowy mobilny układ Qualcomma – Snapdragon 855.

Z wcześniejszych przecieków wiemy, że Snapdragon 855 może być wykonany w 7-nanometrowej litorgrafii. Tym samym może to być pierwszy układ stworzony w takim procesie technologicznym. Ponadto ma się w nim pojawić modem LTE Snapdragon X24, który pozwala przekroczyć prędkość 2 Gbps w czasie pobierania danych.

Nowy smartfon Xiaomi z procesorem Snapdragon 855 dostrzeżony w GeekBench. Będzie moc? 20
fot. GizChina

Co ciekawe, w teście wydajności jeden rdzeń zdobył 1784 punktów, podczas gdy wszystkie rdzenie zdobyły 6359 punktów. Jest to bardzo słaby wynik, obecny flagowy procesor Qualcomm Snapdragon 845 osiąga lepsze rezultaty. Wydajność nowego układu jest na poziomie Snapdragona 835, co budzi dość duże wątpliwości.

Z informacji możemy się dowiedzieć, że telefon będzie działał na Androidzie 8.1 oraz sam procesor będzie wspierany przez 6 GB pamięci RAM. Biorąc pod uwagę fakt, że niedługo ma zostać zaprezentowany Xiaomi Mi Mix 3, który na pewno będzie wyposażony we flagowe podzespoły, można wysnuć hipotezę, że wynik należy właśnie do niego.

Z drugiej strony, patrząc się na ostatnie wyniki smartfona od Sony, który również rzekomo został wyposażony w Snapdragona 855, zaczynam podejrzewać, że zapis „SDM855” może być zwykłym błędem po stronie GeekBench. Xperia na jednym rdzeniu zdobyła 3033 punktów, natomiast wszystkie rdzenie osiągnęły wynik na poziomie 10992 punktów. Jest to dużo lepszy wynik niż ten prezentowany przez tajemnicze Xiaomi.

Ciekawi jesteśmy, jak będzie prezentować się wydajność Snapdragona 855, kiedy ujrzy on już światło dzienne.

Nowy smartfon Xiaomi z procesorem Snapdragon 855 dostrzeżony w GeekBench. Będzie moc? 21
fot. sumahoinfo.com

Źródło: GizChina (Xiaomi, Sony)