Qualcomm Snapdragon 1000 zdradza kolejne szczegóły na swój temat. Robi się coraz ciekawiej
Ważne

Qualcomm Snapdragon 1000 zdradza kolejne szczegóły na swój temat. Robi się coraz ciekawiej

Nie jest już żadną tajemnicą, że Qualcomm pracuje nad procesorem Snapdragon 1000, który trafi do PeCetów z Windowsem 10. Sukcesywnie poznajemy kolejne szczegóły na jego temat. Właśnie pojawiły się nowe doniesienia, dotyczące tej jednostki i cóż tu dużo mówić, robi się coraz ciekawiej.

Qualcomm ściśle współpracuje z Microsoftem nad Snapdragonem 1000, ponieważ powstaje on z myślą o PeCetach z Windowsem 10 na pokładzie. Coraz więcej wskazuje też na to, że będzie to bardzo wydajna jednostka, stworzona z myślą o komputerach osobistych klasy premium i mająca rywalizować z układami Intela z serii Y i U, a nie z Atomami i Celeronami. Ważna jest technologia, w której Snap 1000 został wykonany – jest to 7-nanometrowy proces litograficzny, czyli taki, w którym na razie nie są produkowane żadne procesory Intela.

Pierwsze platformy testowe zostały już rozesłane do deweloperów i producentów, aby mogli się oni zapoznać z nowym produktem Qualcomma. Konfiguracje są różne, ale najbogatsze mają – oprócz Snapdragona 1000 – do 16 GB LPDDR4X RAM, dwa moduły pamięci flash typu UFS 2.1 po 128 GB każdy, Gigabit WLAN (który pojawi się także w Snapdragonie 855) oraz całkowicie nowy chip, którego zadaniem jest efektywne zarządzanie energią.

Serwis WinFuture przekazuje również, że Snapdragon 1000 może nie być na stałe wlutowany w płytę główną, tylko znajdzie się w gnieździe socket, jak procesory Intela i AMD w desktopach. Ta kwestia nie jest jednak jeszcze przesądzona, bowiem na takim rozwiązaniu opierała się tylko jedna z rozesłanych platform testowych.

O potencjale Snapdragona 1000 mogą świadczyć także jego fizyczne wymiary. SoC mierzy bowiem około 20×15 mm, co oznacza, że jest dość duży. W tym miejscu wypada odnotować, iż Snapdragon 835, Snapdragon 845 i nadchodzący Snapdragon 855 mają wymiary zaledwie 12,4×12,4 mm. Większy rozmiar może oznaczać większą liczbę rdzeni i innych, niezbędnych elementów, podnoszących ogólną wydajność.

Snapdragon 1000 mimo wszystko i tak będzie mniejszy niż procesory Intela, charakteryzujące się TDP na poziomie 15W, gdyż one mają wymiary około 45×24 mm. Dla przypomnienia, w przypadku produktu Qualcomma TDP ma wynosić 12W. Kolejnych szczegółów na temat nadchodzącej nowości dowiecie się z podlinkowanego poniżej artykułu.

Polecamy również:

Qualcomm Snapdragon 1000 będzie miał wystarczająco dużo mocy, aby zawstydzić procesory Intela

Źródło: WinFuture

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona