Nowy smartfon Archosa będzie dostępny w wersji z Androidem lub Windowsem | Tabletowo.pl

Nowy smartfon Archosa będzie dostępny w wersji z Androidem lub Windowsem

Dołącz do dyskusji 0

Na rynku nie znajdziemy zbyt wielu smartfonów, które pojawiły się w sprzedaży z takimi samymi parametrami, ale różnymi systemami – Androidem lub Windowsem.. Jednym z nielicznych przykładów może być HTC One M8 z Androidem i jego wariant z „kafelkami”. Na podobny ruch zdecydował się Archos, który oprócz bardzo ciekawego modelu Diamond S, zapowiedział wprowadzenie do sprzedaży w październiku 50 Cesium oraz 50e Helium.

Archos 50e Helium i 50 Cesium, za wyjątkiem obecności klawiszy fizycznych pod ekranem w jednym z nich, nie różnią się prawie niczym względem siebie. Kluczowa i najbardziej dostrzegalna różnica tkwi w preinstalowanym systemie: pierwszy z nich działa pod kontrolą Androida 5.1 Lollipop, natomiast drugi – Windowsa 10 Mobile. Być może będzie to pierwszy smartfon z tą wersją systemu z Redmond od razu po wyjęciu z pudełka.

Ich specyfikacja nie zrobi na nikim wrażenia, zresztą nie zostały stworzone z myślą o bardziej wymagających użytkownikach. Ekrany mają przekątną 5 cali i charakteryzują się rozdzielczością HD, co jest wystarczające w urządzeniach z tej półki cenowej. Moc obliczeniową zapewnia Snapdragon 210 z czterema rdzeniami ARM Cortex A7 1,1 GHz i grafiką Adreno 304. Warto także wspomnieć o obsłudze LTE, a także dual SIM.

Nowe Archosy zostały wyposażone również w 1 GB RAM, 8 GB pamięci wbudowanej, aparat główny 8 Mpix z lampą doświetlającą, przednią kamerkę 2 Mpix, a za czas działania odpowiadają baterie o pojemności 2100 mAh. Obudowa ma wymiary 147 x 72,5 x 8,5 mm. Helium 50e oraz 50 Cesium mają kosztować 99 funtów i będą dostępne w sprzedaży od października.

źródło: GSM Arena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona