Ważne

Archos Diamond S – niespodziewana premiera ciekawego smartfona

Wtorek w świecie nowych technologii minął dość spokojnie. Mamy wieczór, a tu dość niespodziewanie pojawia się informacja o nowym smartfonie francuskiej firmy Archos. Żeby było ciekawiej, jest to naprawdę interesujący produkt ze średniej półki. A mowa o Diamond S, 5-calowym smartfonie z parametrami, których zdecydowanie nie musi się wstydzić oraz całkiem rozsądną ceną.

Patrząc na specyfikację techniczną modelu trudno nie odnieść wrażenia, że Archos doskonale wiedział, jak połączyć ze sobą poszczególne komponenty, by całość działała sprawnie, a przy tym długo na jednym ładowaniu. Mamy tu bowiem rozdzielczość 1280 x 720 pikseli na 5 calach (matryca Super AMOLED), więc całkowicie wystarczającą, ośmiordzeniowy procesor Mediatek MT6752 1,5GHz, który przy wsparciu 2GB RAM powinien zapewnić niezłą wydajność i akumulator o pojemności 2300 mAh.

Systemem operacyjnym, jaki tu znajdziemy, jest Android w wersji 5.1 Lollipop. Zdjęcia zrobimy aparatem 16 Mpix, z kolei autoportrety („selfie”, jak kto woli) – 8 Mpix – w tej półce cenowej wydają się to bardzo dobre komponenty. Całość dopełnia 16GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia dzięki microSD, port microUSB, LTE, dual SIM, Bluetooth oraz GPS.

Archos Diamond S został wyceniony na 160 funtów, a do sprzedaży trafi w listopadzie. Jego pierwsza prezentacja odbędzie się podczas wrześniowych targów IFA.

źródło: droid-life

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona