Nowy sezon Destiny 2 startuje już 10 grudnia

Przed graczami Destiny 2 bardzo długie 3 miesiące z ulubioną pozycją. Już 10 grudnia wystartuje Sezon Świtu – kolejny sezon wyzwań, z którymi trzeba będzie się zmierzyć.

Ponad 2 miesiące temu, na łamach Tabletowo, pisałem o przejściu Destiny 2 na model free to play. Z perspektywy czasu wiadomo, że operacja przebiegła pomyślnie, pacjent przeżył i został wypisany do domu w stanie ogólnym dobrym. Teraz liczy na zwiększone zaangażowanie graczy, którzy będą musieli zmierzyć się z nadchodzącym Sezonem Świtu.

Nowe wyzwania, bronie, przygody

W ramach najnowszego sezonu Destiny 2 gracze otrzymają sporo nowej zawartości, między innymi bronie i pancerze. Bungie zaoferuje również dostęp do specjalnego artefaktu, a jednym z dostępnych trybów rozgrywki będzie tryb eliminacji.

Na jeszcze więcej będą mogli liczyć gracze, którzy zdecydują się na wykupienie przepustki sezonowej. Ci dostaną nowe zadania, karabin zwiadowczy Symetria i Zegar Słoneczny – innowacyjny tryb rozgrywki dedykowany sześciu graczom.

Free to play nie takie złe?

Premiera najnowszego sezonu Destiny 2 pozwala nieco inaczej spojrzeć na gry, do których dostęp uzyskiwany jest na zasadzie free to play. Owszem, darmowa wersja ma istotne ograniczenia. Widać to również teraz, jednak, co wzbudziło moją uwagę, zawartości darmowej wcale nie jest tak mało. W praktyce okazuje się, że wiele dodatków dostaniemy nie inwestując w nie nawet złotówki. Czy pozwolą na spędzenie dłuższej przygody z grą bez wydawania pieniędzy? W mojej opinii, z pewnością tak. Co jeszcze bardziej istotne, grając za darmo będzie można przekonać się osobiście o tym, czy faktycznie warto inwestować w przepustkę sezonową. Zagorzali miłośnicy Destiny z pewnością już teraz powiedzą, że jak najbardziej, jednak mniej entuzjastyczni gracze mogą potrzebować chwili do namysłu.

Standardowo, wszystkie istotne informacje na temat Sezonu Świtu zostały umieszczone na stronie internetowej Bungie. Pojawił się również terminarz sezonu, z którym można zapoznać się poniżej:

Na koniec kilka słów z zapowiedzi Sezonu Świtu:

Po pokonaniu inwazji Weksów, Ozyrys wzywa cię do zmierzenia się z nowym zagrożeniem. Nie pozwól, aby Psioniczni Oprawcy Kombinatu zmanipulowali czas i unieważnili nasze zwycięstwo w walce z Czerwonym Legionem. Zostań mistrzem w prototypie Zegara Słonecznego – nowej 6-osobowej przygodzie z dobieraniem graczy. Zdobądź arsenał nowych broni i pancerzy i wskrześ jeden z największych symboli nadziei Miasta.

Źródło: informacja prasowa, Bungie