Nowy prezes i umowa z Bitcoinem – te zmiany mają pomóc HTC

Obecna sytuacja HTC jest dobra i niedobra jednocześnie. Firma z jednej strony dość słabo przędzie, gdyby porównywać jej wyniki finansowe do tych sprzed roku, ale wciąż jest rentowna. Co prawda, zyski przynosi głównie dział wirtualnej rzeczywistości, ale jednak. Producenta czeka teraz kilka ważnych zmian, w tym personalne roszady na fotelu dyrektora generalnego.

Nowy prezes HTC

Cher Wang musi ustąpić z pozycji prezesa HTC na rzecz Yves Maitre’a, który dołacza do firmy z Orange. Maitre pełnił tam funkcję wicedyrektora ds. sprzętu konsumenckiego i partnerstw, nadzorując strategię i biznes technologiczny w jednej z największych firm telekomunikacyjnych na świecie. Cher Wang nadal będzie zasiadać w radzie HTC, ale skupi się na rozwoju marki wirtualnej rzeczywistości Vive Reality.

Reklama
Yves Maitre, CEO, HTC

Cher Wang pełniła rolę prezesa w HTC przez cztery lata. Jak przyznała, „teraz jest idealny czas na przekazanie zarządzania HTC silnemu liderowi, który poprowadzi firmę przez kolejny etap naszej podróży”.

Yves Maitre w jednym zdaniu nakreślił cele, jakie stawia sobie na nowym stanowisku:

„Zamierzamy nadal być producentem najlepszego na świecie sprzętu konsumenckiego i jednocześnie rozszerzać możliwości budowania wokół niego kompletnego zestawu usług, aby ułatwić zarządzanie nim.”

Świeże podejście do zarządzania firmą może przydać się HTC. Nie mogę tylko oprzeć się wrażeniu, że jest to zmiana głównie wizerunkowa, powiązana z ambicjami HTC względem adopcji technologii 5G. Twarz Yves Maitre’a będzie się z tym kojarzyć jak mało która.

Współpraca HTC i Bitcoin

Bitcoin.com ogłosił rozpoczęcie długoterminowej współpracy z HTC. Jeden z najbardziej interesujących (a zarazem dość dziwnych) projektów Tajwańczyków, czyli HTC Exodus 1, został pierwszym smartfonem na świecie, który zapewnia obsługę Bitcoin Cash (BCH) bez konieczności pobierania oddzielnego portfela ze sklepu z aplikacjami. Aktualizacja systemu w Exodusie 1 zapewni jego użytkownikom aplikację portfela Bitcoin.com załadowaną do pamięci urządzenia.

W przyszłości planuje się wprowadzenie specjalnych rabatów dla osób płacących za telefony HTC w Bitcoinach, sprzedaż modeli Exodus w sklepie store.bitcoin.com i innych, nieokreślonych jeszcze zmian.

Jak powyższe przetasowania wpłyną na HTC? Domyślam się, że firma robi cokolwiek, póki jeszcze da się coś zrobić. Trudno spodziewać się rewolucji.

Premiera HTC Exodus 1 – smartfona zrodzonego z idei blockchain, idealnego dla posiadaczy kryptowalut

źródło: PRnewswire.com, Bitcoin.com