Nintendo Switch

Mówią, że będzie nowy, mniejszy i tańszy Switch. Nintendo zaprzecza, ale internet wie lepiej

Pogłoski o przygotowywanej przez Nintendo, przeprojektowanej wersji Nintendo Switch, pojawiają się w ostatnich tygodniach z coraz większą regularnością. W gruncie rzeczy ich nasilenie jest tak duże, że postanowił je skomentować prezes firmy, Shintaro Furukawa.

Zarówno Micorsoft, jak i Sony mają w zwyczaju wydawać zrewidowane edycje swoich konsol w ciągu kilku lat od premiery ich pierwotnych wersji. To dlatego lata temu dostaliśmy PlayStation 3 Slim, a jakiś czas temu PS4 Pro czy Xboksa One S. Nawet Nintendo przez chwilę udzieliła się ta tendencja, gdy zaprezentowało Wii mini w 2012 roku.

Obecnie jednak Switch nie ma żadnych problemów ze znalezieniem sobie odbiorców – w gruncie rzeczy sprzęt Nintendo stał się najchętniej kupowaną konsolą 2018 roku na amerykańskim rynku, wyprzedzając Xboksa One i PlayStation 4. Wobec tego trudno sobie wyobrazić, by Japończycy mieli jakikolwiek powód, by wydawać nową wersję swojego sprzedażowego hitu.

Nintendo Switch najlepiej sprzedającą się konsolą 2018 roku w USA. PlayStation 4 musiało ustąpić nowemu liderowi

Co prawda zbliża się druga rocznica premiery Nintendo Switch, ale nie oznacza to od razu, że prezes firmy planuje wprowadzenie odświeżonej wersji. W gruncie rzeczy ostatnio, podczas wywiadu, wypowiedział się na ten temat kompletnie inaczej. Shintaro Furukawa przekazał, że firma „nie rozważa następcy [Switcha] ani obniżek cen w najbliższym czasie”.

„Internety” są jednak mądrzejsze. Raport Nikkei wskazuje, że tańszy i mniejszy wariant Switcha pojawi się jeśli nie w tym, to na początku przyszłego roku. Podobnie na ten temat wypowiada się DidiTimes, który dotarł rzekomo do źródeł w postaci pośredników w łańcuchu dostaw Nintendo. Informatorzy są zgodni, że firma szykuje się na premierę Switcha w wersji mini.

Trudno zweryfikować te doniesienia. Na obecną chwilę stanowisko Nintendo wydaje się być jasne w sprawie przebudowanej wersji konsoli. Może byłaby ona spełnieniem pragnień niejednego gracza, ale niekoniecznie marzeniem księgowych firmy.

Zestawienie najczęściej ogrywanych tytułów na Nintendo Switch w Europie (raport za 2018 rok)

źródło: Nikkei, Sankei News przez BGR