Po dwóch latach, Microsoft udostępnia aplikację To-Do dla komputerów Apple

W 2017 roku Microsoft przejął Wunderlist – aplikację, którą wykupił tylko po to, by mieć własny program do planowania codziennych zadań. Jednocześnie gigant z Redmond zaprezentował własny – „To-Do”, który dotąd pojawił się na systemach Windows, iOS, Android i w postaci aplikacji webowej. Dziś dołącza do tego aplikacja na komputery Mac.

To-Do dostępne jest w sklepie Mac App Store. Program obsługuje większość podstawowych funkcji, w tym możliwość tworzenia zadań, zarządzania nimi, pracy w trybie offline, udostępniania list, używania tagów i tak dalej. Potrafi także integrować się z programem Microsoft Outlook, aby pobierać oznaczone flagą maile, a także wspiera program Planner, umożliwiając wyświetlanie dowolnie przypisanych elementów.

Reklama

Wersja na Maki wykorzystuje także nową platformę, aby zaoferować kilka skrótów klawiaturowych. Na przykład „⌘2” minimalizuje listy zadań, zaś „⌘1” umożliwia szybkie przejście do wszystkich list. Microsoft postarał się, żeby To-Do było przyjazne dla użytkowników komputerów Apple – między innymi dlatego aplikacja została napisana w 100% za pomocą narzędzi AppKit.

Pytanie teraz, co stanie się z Wunderlist, które w Mac App Store ma doskonałe noty. Aplikacja zyskała sobie 4,9/5 gwiazdek i jest 21. najpopularniejszą bezpłatną apką w kategorii Produktywność. To-Do nie miało jednak większych trudności w pobiciu tego wyniku, szybko wskakując na 11. miejsce.

Microsoft obiecał kiedyś, że nie zamknie Wunderlist kompletnie, dopóki nie będzie przekonany, że przeniósł z tej aplikacji to, co najlepsze do To-Do. Być może ten czas właśnie nadszedł.

źródło: Microsoft, Mac App Store dzięki TechCrunch