Grand Theft Auto V - Gorillaz

Zespół Gorillaz nakręcił nowy klip… w Grand Theft Auto V

Gry wideo już jakiś czas temu stały się elementem popkultury, który wychodzi poza swoje granice. I doskonałym tego przykładem jest Fortnite, w którym regularnie oglądamy koncerty gwiazd, w tym największych, jak Travis Scott czy BTS. Zespół Gorillaz jeszcze się tam nie pojawił, ale zrobił to ostatnio w Animal Crossing New Horizons i teraz w Grand Theft Auto V za sprawą nowego klipu wideo.

Gry wideo można obecnie wykorzystywać na naprawdę wiele sposobów. Weźmy chociażby ostatni gorący temat w Stanach Zjednoczonych – wybory. Joe Biden dla przykładu założył własną wyspę w Animal Crossing New Horizons, aby promować swoją kampanię. Pamiętam chyba również jakąś sytuację ze sklepem, który oferował prawdziwe wynagrodzenie za pomoc w stworzeniu wyspy. Sami gracze tak samo idą na łatwiznę z użyciem realnych pieniędzy, w końcu dopracowywanie wszystkiego może zająć kilkadziesiąt godzin.

Grand Theft Auto V - Gorillaz

Powróćmy jednak na właściwe tory – dziś będzie o Gorillaz. Raczej o znanym przez Was zespole, który ostatnio pojawił się właśnie w programie Animal Talking i zagrał koncert. Teraz nie o występie będzie mowa, a o teledysku. I to nie byle jakim, bo nakręconym w Grand Theft Auto V.

Skąd Gorillaz w Grand Theft Auto V?

Przekonajcie się sami i obejrzyjcie wideoklip utworu Gorillaz – The Valley of the Pagans ft. Beck, który został nakręcony w… Los Santos! Znajdujący się w grze edytor nie od dziś pozwala na nakręcenie nawet całych filmów pełnometrażowych. W tym przypadku jednak odnoszę wrażenie, że przede wszystkim wykorzystano kamerę filmową, która dostępna jest podczas zwykłej rozgrywki.

https://youtu.be/Ez4Lwt5-ZM0

Nie zmienia to jednak faktu, że wideo wciąż jest bardzo sympatyczne. Szczególnie rozwiązanie z gościem utworu, z którym prowadzą rozmowę wideo za użyciem telefonu iFruit dostępnego w grze.

Jeden z fanów i zespołu, i gry, w komentarzach zdecydował się podać wszystkie konieczne informacje do stworzenia samochodu, którym jechał zespół. Wyobrażam sobie, że można byłoby odnotować ich wzrost w Grand Theft Auto V.

Zobacz również: