iPad Air 2020 tablet
iPad Air 2020 (fot: Apple)

Oto nowy tani iPad oraz iPad Air z potężnym Apple A14 i zmienionym wyglądem

Nie tylko dwie nowe wersje Apple Watche, ale również dwa nowe iPady. Firma z Cupertino przedstawiła nową generację podstawowego iPada i iPada Air.

iPad 8 gen.

Nowy, tani iPad pod względem wyglądu nie wprowadza nic nowego. Ponownie otrzymujemy dość szerokie ramki, które niekoniecznie wyglądają już nowocześnie. Pod ekranem znalazł się przycisk home z zintegrowanym czytnikiem liniii papilarnych.

Apple iPad 2020
iPad 2020 (źródło: Apple)

Klienci, którzy zdecydują się na iPada 8 gen., nie powinni raczej narzekać na brak wydajności. Sercem nowego modelu jest bowiem procesor Apple A12, stosowany m.in. w iPhonie XS i XS Max.

Apple iPad 2020
iPad 2020 (źródło: Apple)

W związku z tym, że podstawowy iPad często wybierany jest przez szkoły, jak i także uczniów, zapewni on wsparcie do akcesoriów. Użytkownicy będą mogli korzystać z rysika Apple Pencil, a także z wielu zewnętrznych klawiatur. Zapewni to m.in. dodatkowe możliwości pracy z oprogramowaniem graficznym, a także wygodną metodę wprowadzenia tekstu.

iPad Air 4 gen.

W przypadku nowego iPada Air jak najbardziej możemy mówić o zauważalnym odświeżeniu. Apple wreszcie zdecydowało się zrezygnować z poprzedniego wzornictwa. Nowy model wygląda tak, jak powinien prezentować się nowoczesny tablet w 2020 roku.

iPad Air 2020 (źródło: Apple)

iPad Air to teraz znacznie smuklejsze ramki i bardziej ostre krawędzie. Wygląda on prawie jak topowy iPad Pro i najpewniej właśnie tak będzie promowany – tablet z Cupertino dla osób, które nie chcą lub nie mogą sobie pozwolić na modele z linii Pro.

iPad Air 2020 Touch ID
iPad Air 2020 (źródło: Apple)

Mimo iż Apple postawiło na smukłe ramki i usunięcie przycisku home, to na pokładzie nie mamy systemu rozpoznawania twarzy Face ID. Nadal montowany jest czytnik linii papilarnych Touch ID, ale tym razem zintegrowany z przyciskiem zasilania.

Co ciekawe, iPhone’y 12 nie będą pierwszymi urządzeniami z procesorem Apple A14. Układ, wykonany w technologii 5 nm, trafi bowiem do iPada Air. Należy oczekiwać topowej wydajności – tak, to z pewnością jeden z najpotężniejszych tabletów na rynku. Zamiast złącza Lightning, iPad Air posiada USB typu C.

iPad Air 2020 tablet
iPad Air 2020 (źródło: Apple)

W przeciwieństwie do Pro, iPad Air dostępny będzie w większej liczbie kolorów – oprócz klasycznego srebrnego czy Space Grey, można zdecydować się na wariant zielony lub niebieski.

iPad 8 gen. i iPad Air 4 gen. – ceny

Nowe tablety Apple będą dostępne od:

  • iPad 8 gen. – 329 dolarów
  • iPad Air 4 gen. – 599 dolarów