Dzięki Gamepad 2.0, Xiaomi Black Shark wygląda trochę jak Nintendo Switch

Nie wiem, komu miałoby zależeć na tym, by smartfon był podobny do konsoli Nintendo. Jeśli jednak z jakichś powodów komuś podobałaby się taka idea, to śpieszę donieść, że Xiaomi zaprezentowało nowe akcesorium dla swojego gamingowego smartfona Black Shark.

Reklama

Gamepad 2.0, bo tak nazywa się nowy sprzęt komplementarny do smartfonu Black Shark, jest następcą pierwszej generacji akcesorium dostępnego od kwietnia tego roku.

Urządzenie peryferyjne podłącza się do smarfona na podobnej zasadzie, co joy-cony w Nintendo Switch. Pierwszy gamepad dla Xiaomi Black Shark można było podpiąć tylko z lewej strony, zaś nowy sprzęt wpina się zarówno z lewej, jak i z prawej strony obudowy smartfona.

Gamepad 2.0 wyposażono w joystick i D-pad po lewej stronie, i przyciski ABXY oraz płytkę dotykową po prawej stronie. Z obu stron mamy triggery i przyciski w kształcie trójkąta u dołu. Każdy z przycisków może być mapowany, co zapewne przyda się podczas dostosowywania możliwości sprzętu do naszych preferencji.

Zamiast drugiego grzybka, po prawej stronie mamy panel dotykowy, co przywodzi na myśl nieco Steam Controller. Pytanie tylko, czy nie zepsuje to wrażeń z gry – przecież nie po to kupuje się pada do dotykowego ekranu smartfona, żeby „smyrać” po płytce dotykowej w trochę innym miejscu.

Nowy pad dostępny będzie na stronie internetowej Black Shark za 79 euro. Jednocześnie rusza promocja X Shark Xmas, w której można zaoszczędzić na smartfonie lub zestawie telefonu z Gapmepadem 2.0.

W końcu – Xiaomi Black Shark oficjalnie w Europie

źródło: Black Shark dzięki Android Authority, GizChina