W końcu – Xiaomi Black Shark oficjalnie w Europie

Zgodnie z zapowiedziami, na Starym Kontynencie dostępny jest już gamingowy model Xiaomi – Black Shark. Nie ma go co prawda w polskich sklepach, ale jeżeli to urządzenie jest w kręgu Waszych zainteresowań i czekaliście na taką możliwość, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamówić go do Polski za pośrednictwem dedykowanego sklepu.

Nie da się ukryć, że gamingowy smartfon Xiaomi pojawia się w Europie ze sporym opóźnieniem. Chińczycy pokazali go przecież światu w kwietniu, a więc ponad pół roku temu. Ba, jakby tego było mało, zaprezentowany został już jego następca – model Black Shark Helo.

Mimo wszystko pierwsza generacja to wciąż bardzo ciekawe urządzenie, nie tylko dla graczy. Prawie 6-calowy wyświetlacz o proporcjach 18:9 (2:1), Snapdragon 845, 6 lub 8 GB RAM czy podwójny aparat główny to specyfikacja, która powinna zadowolić dość wymagającego użytkownika. Zwłaszcza, że i cena nie wydaje się specjalnie wygórowana.

Urządzenie można bowiem kupić aktualnie w kwocie 469 euro za wersję z 6 GB RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej i 519 euro za opcję 8/128. Co istotne, w kwocie tej zawarty jest już koszt przesyłki i podatek VAT. Droższa wersja powinna zatem, w przeliczeniu na złotówki, wiązać się z kosztem w okolicach 2300 złotych.

Co z kolei może być istotne dla zainteresowanych zakupem – sugerując się informacją na stronie internetowej, ze względu na uruchomienie sklepu obecnie obie wersje są oferowane w promocji. Docelowo do cen podanych powyżej trzeba będzie doliczyć jeszcze 30 euro. Nie widzę jednak nigdzie informacji, do kiedy trwa promocja.

 

Producent dorzuca również pewien gratis. Zapewne dla jednych mniej, dla innych bardziej przydatny, ale wpasowujący się w linię urządzeń, którą reprezentuje Black Shark. Mowa bowiem o dedykowanym do tego modelu gamepadzie. Kupując za pośrednictwem oficjalnego sklepu mamy również możliwość dokupienia już nieco bardziej klasycznych akcesoriów – szkła ochronnego czy etui.

Urządzenia objęte są 2-letnią gwarancją realizowaną na terenie Unii Europejskiej. Zapłacić za nie można za pomocą karty płatniczej lub PayPala. Więcej szczegółów znajdziecie w dedykowanym sklepie, pod >tym adresem<.

Źródło: Rootblog