Nowy dodatek do Gwinta! Tym razem Novigrad

Pierwszy duży dodatek do Gwinta, Krwawa Klątwa, pojawił się na rynku pod koniec marca tego roku. CD Projekt RED nie zwalnia jednak tempa i jeszcze w tym miesiącu wypuści kolejny — tym razem skupiający się na Novigradzie.

Reklama

Nowe rozszerzenie wprowadzi do gry przede wszystkim nową frakcję — Syndykat, która będzie liczyć ponad 90 nowych kart i 5 dowódców (cytując samych twórców „zuchwały przywódca gangu, Tasak; mający wszędzie informatorów Król Żebraków; Hemmelfart, bezwzględny hierarcha Novigradu… A to dopiero początek”). Poniżej kilka nowych kart prosto z Novigradu.

Reklama

Dodatek jednak się nie kończy na samych nowych kartach i dowódcach, bowiem wspomniany Syndykat wprowadzi do gry zupełnie nową mechanikę. Będzie opierać się ona na Koronach — czyli oficjalnej walucie Novigradu. Będziemy mogli ich używać, by aktywować umiejętności kart, które posiadają słowo „Opłata” – gdy taką mamy, możemy np. dzięki Wielkiemu Inkwizytorowi Helveedowi i 2 Koronom Novigradzkim stworzyć „Fanatyka Wybrańców i wezwać go do tego rzędu”.

Wielki Inkwizytor Helveed

Jak zarabiać wspomnianą wcześniej walutę? Na kilka różnych sposobów, takich jak zagrywanie odpowiednich kart z Zarobkiem, wyznaczanie Nagrody za wrogą jednostkę czy przy pomocy specjalnych kart ze Zbrodnią, która zwiększa Zastraszanie. Trochę tych nowych mechanik jest, a dochodzą jeszcze mniejsze, jak Trybut, Kapitał czy Niepoczytalność. Szczególnie intrygująco działa ta ostatnia, bowiem pozwala aktywować swoją umiejętność specjalną, nawet gdy nie posiadamy wystarczającej ilości Koron. W jaki sposób? Aktywowana jednostka otrzyma obrażenia równe liczbie brakujących Koron.

Więcej o nowej zawartości i mechanikach możecie przeczytać w TYM miejscu.

Premiera dodatku już 28 czerwca — grę możecie pobrać bezpłatnie z oficjalnej strony Gwinta.

A czy wy graliście lub gracie w Gwinta? Czekacie na nowy dodatek? Dajcie znać w komentarzach!

Gwint jeszcze w tym roku pojawi się na smartfonach!

Źródło: Strona gry