Nowy dodatek do Gwinta! Tym razem Novigrad

Nowy dodatek do Gwinta! Tym razem Novigrad

Pierwszy duży dodatek do Gwinta, Krwawa Klątwa, pojawił się na rynku pod koniec marca tego roku. CD Projekt RED nie zwalnia jednak tempa i jeszcze w tym miesiącu wypuści kolejny — tym razem skupiający się na Novigradzie.

Nowe rozszerzenie wprowadzi do gry przede wszystkim nową frakcję — Syndykat, która będzie liczyć ponad 90 nowych kart i 5 dowódców (cytując samych twórców „zuchwały przywódca gangu, Tasak; mający wszędzie informatorów Król Żebraków; Hemmelfart, bezwzględny hierarcha Novigradu… A to dopiero początek”). Poniżej kilka nowych kart prosto z Novigradu.

Dodatek jednak się nie kończy na samych nowych kartach i dowódcach, bowiem wspomniany Syndykat wprowadzi do gry zupełnie nową mechanikę. Będzie opierać się ona na Koronach — czyli oficjalnej walucie Novigradu. Będziemy mogli ich używać, by aktywować umiejętności kart, które posiadają słowo „Opłata” – gdy taką mamy, możemy np. dzięki Wielkiemu Inkwizytorowi Helveedowi i 2 Koronom Novigradzkim stworzyć „Fanatyka Wybrańców i wezwać go do tego rzędu”.

Nowy dodatek do Gwinta! Tym razem Novigrad
Wielki Inkwizytor Helveed

Jak zarabiać wspomnianą wcześniej walutę? Na kilka różnych sposobów, takich jak zagrywanie odpowiednich kart z Zarobkiem, wyznaczanie Nagrody za wrogą jednostkę czy przy pomocy specjalnych kart ze Zbrodnią, która zwiększa Zastraszanie. Trochę tych nowych mechanik jest, a dochodzą jeszcze mniejsze, jak Trybut, Kapitał czy Niepoczytalność. Szczególnie intrygująco działa ta ostatnia, bowiem pozwala aktywować swoją umiejętność specjalną, nawet gdy nie posiadamy wystarczającej ilości Koron. W jaki sposób? Aktywowana jednostka otrzyma obrażenia równe liczbie brakujących Koron.

Więcej o nowej zawartości i mechanikach możecie przeczytać w TYM miejscu.

Premiera dodatku już 28 czerwca — grę możecie pobrać bezpłatnie z oficjalnej strony Gwinta.

A czy wy graliście lub gracie w Gwinta? Czekacie na nowy dodatek? Dajcie znać w komentarzach!

Gwint jeszcze w tym roku pojawi się na smartfonach!

Źródło: Strona gry