Gwint jeszcze w tym roku pojawi się na smartfonach!

Nareszcie! Plotki o mobilnej wersji wiedźmińskiej karcianki było słychać w sieci już od dawna. W końcu co jak co, ale gry karciane są wręcz stworzone, by ogrywać je na ekranach naszych smartfonów i tabletów. Dziś CD Projekt Red oficjalnie ogłosiło, że jeszcze w tym roku zagramy w Gwinta na naszych smartfonach!

Reklama

„Do rozpoczęcia prac przy mobilnym GWINCIE przygotowywaliśmy się od dłuższego czasu. Kluczowym jest dla nas to, by wiernie przenieść wszystko, co stanowi o unikatowości naszej karcianki — piękną grafikę oraz rozbudowaną rozgrywkę — do mniejszego, ale nie mniej ambitnego formatu, jakim są smartfony.”
– Jason Slam, szef projektu GWINT

Reklama

Gwint to kolekcjonerska gra karciana, która z miejsca podbiła serca graczy na całym świecie, zarówno tych grających na PC, jak i posiadaczy PlayStation 4 i Xbox One. Do pełni szczęścia brakowało tylko mobilnej wersji karcianki. Jej najwięksi konkurenci, czyli Hearthstone od Blizzarda i The Elder Scrolls: Legends od studia Bethesda, mają swoje wersje na iOS i Androida. Ja sam, tak jak większość graczy, czekałem na to by Redzi jak najszybciej wydali swój hit free to play właśnie na platformy mobilne.

Oprócz samej zapowiedzi nie podano jeszcze zbyt wielu szczegółów. Na razie wiemy, że mobilna wersja Gwinta pojawi się jeszcze w tym roku na iPhone’ach, a w późniejszym terminie ukaże się też wersja na smartfony z systemem Android. Na większą ilość informacji, takich jak dokładna data premiery czy lista obsługiwanych urządzeń musimy niestety jeszcze poczekać. Gdy tylko CD Projekt Red podzieli się ze światem większą ilością szczegółów, to niezwłocznie was o tym poinformujemy!

A czy wy graliście lub gracie w Gwinta? A może również czekaliście na zapowiedź tej gry na smartfonach? Dajcie znać w komentarzach!

Jakie jeszcze porty gier komputerowych mogłyby wylądować na naszych smartfonach?

Źródło: Oficjalna strona gry