Nowy, budżetowy smartfon BlackBerry zadebiutuje niedługo w Indonezji | Tabletowo.pl

Nowy, budżetowy smartfon BlackBerry zadebiutuje niedługo w Indonezji

Dołącz do dyskusji 0

Na mocy podpisanych w ostatnim czasie porozumień, aktualnie prawo do marki BlackBerry mają trzy przesiębiorstrwa: chiński TCL, indyjski Optiemus Infracom Ltd oraz indonezyjski BB Merah Putih. Ten ostatni wypuści wkrótce na rynek nowy, budżetowy smartfon z jeżynką na obudowie.

Specyfikacja nadchodzącej nowości nie wbije nikogo w fotel, ponieważ według dotychczasowych (nieoficjalnych) informacji ma obejmować m.in. 5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości HD (720×1280) oraz czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 425 1,4 GHz z układem graficznym Adreno 306. Jaśniejszymi punktami na liście parametrów będą natomiast 4GB RAM oraz 32GB pamięci wewnętrznej.

Nadchodzący budżetowiec z logo BlackBerry na obudowie ma mieć także Dual SIM oraz akumulator o pojemności 3000 mAh (nie liczyłbym na jakiekolwiek szybkie ładowanie). Smartfon będzie oczywiście pracował pod kontrolą systemu operacyjnego Android, najprawdopodobniej w wersji 7.0 Nougat, z nakładką i autorskimi rozwiązaniami, dostarczonymi przez BlackBerry (za kwestie hardware’owe w pełni odpowiada bowiem w tym przypadku BB Merah Putih).

Nie należy jednak liczyć, że smartfon trafi również do Europy, w tym do Polski. Urządzenia na nasz rynek projektuje, produkuje i wprowadza chińskie TCL. Na szczęście Chińczycy także nie próżnują – zapowiedzieli, że w tym roku zaprezentują jeszcze dwa nowe modele z logo BlackBerry na obudowie.

Źródło: CrackBerry

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona