To właśnie te nowości zobaczymy w MIUI 9

Dziewiąta odsłona MIUI jest wyczekiwana przez miliony osób. Nowa nakładka od Xiaomi to powiew świeżości w stronę telefonów tego producenta. Prezentacja odbędzie się jutro w godzinnach porannych, jednak już teraz wiemy, co mają zamiar pokazać Chińczycy.

Już na samym starcie zauważycie, że dodano trzy nowe motywy (dodając do tego domyślny mamy razem cztery), które nazywają się No Boundary, Color Fantasy oraz Cool Black. Jak one wyglądają, możecie zobaczyć na poniższych zrzutach ekranu. Wprawne oko zauważy, że zniknęły nazwy aplikacji w docku. Który dla Was jest najładniejszy? Dla mnie zdecydowanie No Boundary, choć też na uwagę zasługuje Cool Black.

Reklama

Zmiany dostrzeżemy także na ekranie blokady. Prawie każde nowe urządzenie od Xiaomi ma czytnik linii papilarnych, przez co Chińczycy zdecydowali się na kilka ułatwień z tym związanych. Pociągając palcem od lewej do prawej uruchomimy panel skrotów, który moim zdaniem wygląda bardzo dobrze, choć ten, który odnajdziemy w telefonach Huawei wydaje się być znacznie wygodniejszy.

Panel skrótów na ekranie blokady

Nareszcie mając urządzenie Xiaomi będziemy mogli korzystać z dwóch aplikacji jednocześnie na podzielonym ekranie. Tak, Split-Screen Mode pojawi w wersji stabilnej w MIUI 9. Niestety, nie dla każdego telefonu będzie to dostępne. Warunkiem jest posiadanie Androida 7.0 Nougat lub nowszego. A które chińskie smartfony będą pracować już lub pracują na tej wersji zielonego robocika? Tego dowiecie się z tego artykułu.

Split Screen Mode w Xiaomi

MIUI 9 to przede wszystkim ulepszona optymalizacja. Na ósmą odsłonę wiele osób narzekało z powodu nie najlepszej pracy systemu, jednak w przypadku dziewiątej ma być znacznie lepiej. Aby interfejs był prostszy dla użytkownika (ale także o wiele szybszy), producent zdecydował się usunąć kilka funkcji, które nie są zbyt często wykorzystywane, a mowa tu o trybie dziecięcym, WiWide i innych. Nie wiem, co Wy o tym sądzicie, ale jak dla mnie pozbycie się kilku niezbyt potrzebnych funkcji może okazać się strzałem w dziesiątkę.

W pierwszej kolejności MIUI 9 w wersji beta będą mogły przetestować takie modele jak Mi 6, Redmi Note 4 (wersja z Snapdragonem 625) oraz Redmi Note 4X. Co ciekawe, MIUI 9 otrzyma także smartfon zaprezentowany w 2013 roku, a mowa tu o Mi 2 (oraz Mi 2S) – to się nazywa bardzo dobre wsparcie producenta.

Źródło: Miui.com