Nowości Samsunga coraz bliżej. Wśród nich 8,4″ i 10,5″ Super AMOLED oraz 13,3″ LCD

tablety-samsunga-superamoled-8,4-10,5-lcd13,3

O kolejnych tabletach Samsunga z ekranem Super AMOLED (kolejnym po Galaxy Tab 7.7 sprzed wielu, wielu miesięcy) mówi się już od dłuższego czasu. Co chwilę pojawiają się kolejne plotki i przecieki na ich temat i nic dziwnego – będzie tak zapewne do samego momentu ich prezentacji. Czego dowiedzieliśmy się tym razem?

Z informacji uzyskanych przez portal GSMArena.com od ich informatora wynika, że w najbliższym czasie koreański koncern planuje premierę trzech tabletów. Mają to być całkowicie różne urządzenia pod względem przekątnej ekranu. Wśród nowości w portfolio Samsunga mają się znaleźć modele z ekranami Super AMOLED: 8,4″ („Klimt”, T700) i 10,5″ („Chagall”, T800), a także ze zwykłym ekranem LCD o przekątnej… 13,3″ („Warhol”, T910).

Wszystkie modele mają być dostępne w co najmniej dwóch wersjach: 3G oraz WiFi, a także charakteryzować się wysoką rozdzielczością WQXGA 2560 x 1600 pikseli, która oczywiście najbardziej imponująco będzie wyglądała na najmniejszym ekranie (testy Galaxy Tab Pro 8.4 z takimi parametrami ekranu pokazały, z jaką żyletą mamy do czynienia).

Wiele wskazuje na to, że nadchodzące nowości Samsunga z ekranami Super AMOLED będą pochodziły z serii nazwanej Galaxy Tab S. Mają działać dzięki procesorowi Exynos 5 (cztery rdzenie Cortex-A15 1,9GHz + cztery rdzenie Cortex-A7 1,3GHz) z sześciordzeniową grafiką Mali-T628, a na pokładzie każdego z nich ma się znaleźć aparat 8 Mpix, kamerka 2 Mpix oraz czytnik linii papilarnych, jak ma to miejsce w smartfonie Galaxy S5. Całość ma pracować pod kontrolą Androida 4.4 KitKat.

Niestety, na temat 13,3-calowego modelu nie mamy żadnych szczegółowych informacji. Wiele jednak wskazuje na to, że będzie kolejnym przedstawicielem serii Galaxy Tab Pro.

Na chwilę obecną nie wiadomo na kiedy Samsung zaplanował prezentację wszystkich trzech tabletów. Najbliższą okazję do tego będzie miał podczas tajwańskich targów Computex – na początku czerwca.

źródło