Nowości audio od Sony: soundbar i głośnik Bluetooth za rozsądną cenę

Już w najbliższych miesiącach, na półki polskich sklepów trafią dwie bardzo ciekawe propozycje audio od firmy Sony: głośnik Bluetooth SRS-XB13 oraz soundbar HT-S40R. Obydwa to przykłady kompromisu między sporymi możliwościami a atrakcyjną ceną.

Reklama

Kilkanaście ostatnich miesięcy to czas dość niestandardowych premier, odbywających się, w zdecydowanej większości, na odległość. W przypadku urządzeń audio to bardzo duże utrudnienie – ciężko bowiem napisać cokolwiek o sprzęcie, którego brzmienia nie słyszało się osobiście. Jedyne, co pozostaje, to zdać się na deklaracje producenta i ich odzwierciedlenie w rzeczywistości. Na szczęście, w przypadku zdecydowanej większości sprzętów audio marki Sony, nie trzeba mieć powodu do obaw o obietnice bez pokrycia.

Wszystko wskazuje na to, że świeżo zaprezentowane propozycje również staną na wysokości zadania i zaoferują klientom coś, czego ci szukają najbardziej: sporych możliwości w rozsądnym budżecie.

Sony HT-S40R fot. Sony
Sony HT-S40R fot. Sony

Niezatapialny i wytrzymały – głośnik Sony SRS-XB13

Pierwszą z zaprezentowanych nowości jest głośnik Bluetooth Sony SRS-XB13, który swoimi kompaktowymi wymiarami i szerokim wyborem kolorów wprost zachęca do użytkowania go poza domem. Co istotne, nawet w tak niebezpiecznych miejscach, jak plaża, gdzie grozi mu zarówno zalanie jak i zapiaszczenie, dzięki uszczelnionej obudowie, pozostanie całkowicie bezpieczny.

Sony SRS-XB13 fot. Sony
Sony SRS-XB13 fot. Sony

Sony SRS-XB13 spełnia rygorystyczną normę odporności IP67, a wbudowana bateria pozwala na nieprzerwany odsłuch nawet przez 16 godzin. Gdy energii zabraknie, głośnik można doładować poprzez wbudowane gniazdo USB-C.

Za wysoką jakość dźwięku odpowiada nowy procesor – Sound Diffusion Processor a technologia EXTRA BASS nadaje mu przyjemne, rozrywkowe brzmienie. Dla uzyskania efektu stereo, dwa głośniki XB13 można połączyć w parę.

Sony SRS-XB13 fot. Sony
Sony SRS-XB13 fot. Sony

Na rynku Sony SRS-XB13 pojawi się w sześciu odcieniach: czarnym, niebieskim, brązowoszarym, koralowym, szarobłękitnym i cytrynowym. Na półkach sklepowych znajdziemy go już w kwietniu, w przewidywanej cenie około 240 złotych.

Dyskretna forma, bogaty dźwięk – soundbar Sony HT-S40R

Elegancka forma oraz autentyczny dźwięk 5.1 to podstawowe atuty nowego soundbara: Sony HT-S40R. Dzięki mocy 600 W, urządzenie poradzi sobie z nagłośnieniem nawet nieco większych pomieszczeń.

Sony HT-S40R fot. Sony
Sony HT-S40R fot. Sony

Na zestaw składa się soundbar, subwoofer oraz dwa głośniki tylne, łączące się bezprzewodowo. Połączenie z telewizorem realizowane jest przy pomocy HDMI bądź kabla optycznego. Nie zabrakło również łączności Bluetooth, przydatnej do odtwarzania muzyki oraz wszędzie tam, gdzie nawet jeden dodatkowy kabel mógłby zburzyć estetykę pomieszczenia.

Soundbar oferuje sześć predefiniowanych trybów dźwięku: Kino, Muzyka, Standardowy, Automatyczny, Noc i Głos. W sklepach pojawi się w maju, w cenie około 1400 złotych.

Sony HT-S40R fot. Sony
Sony HT-S40R fot. Sony

Głośniki domowe już w Polsce

Listę nowości uzupełniają dwa głośniki domowe, zaprezentowane podczas targów CES 2021. W niektórych sklepach są już dostępne, a więcej informacji na ich temat znajdziecie na łamach naszego siostrzanego serwisu – oiot.pl.