Amazfit Balance SE smartwatch
Amazfit Balance SE (źródło: Amazfit)

Specjalna Edycja Amazfit Balance trafiła do sprzedaży w Polsce

Nie spodziewaliśmy się rychłej premiery żadnego nowego smartwatcha tej marki, a tymczasem firma ogłosiła dziś premierę modelu Amazfit Balance SE. Czym wyróżnia się ta „specjalna edycja”?

Premiera nowego smartwatcha Amazfit Balance SE

Przez dopisek „SE” nowy Balance SE może skojarzyć się z iPhone’em SE, jednak na nim podobieństwa się kończą, gdyż wcale nie oznacza on, że jest to „okrojone” urządzenie. Czym zatem wyróżnia się „Specjalna Edycja” modelu Balance? Ideą, która jej przyświeca.

W przypadku Balance SE producent zdecydował się bowiem na opakowanie, które zostało wykonane w 100% z materiałów biodegradowalnych i przyjaznych dla środowiska naturalnego. Na tym jednak nie kończy się „przyjazność” dla natury, ponieważ część przychodów ze sprzedaży zostanie przekazana przez Zepp Health na wsparcie projektów leśnictwa miejskiego w Europie. Projekty realizowane są przez organizację pozarządową One Tree Planted.

Modele ze specjalnej edycji Amazfit Balance inspirowane są środowiskiem naturalnym. Swoimi kolorami odwołują się do spokoju, harmonii, równowagi. Ze sprzedaży każdego modelu przekazujemy organizacji One Tree Planted 2 euro. Pengtao Yu, VP Corporate Design, Brand & Consumer Marketing, Zepp Health

Za pieniądze, pozyskane ze sprzedaży Specjalnej Edycji modelu Balance, będą sadzone drzewa w „europejskich aglomeracjach”, a priorytetem mają być obszary, które w wyniku wczesnej urbanizacji uległy wylesieniu. W realizacji projektu pomoże współpraca z lokalnymi organizacjami partnerskimi i wolontariuszami społecznymi.

Cena Amazfit Balance SE, dostępność

Nowy smartwatch Amazfit Balance SE jest już dostępny na oficjalnej stronie internetowej producenta – jego cenę ustalono na 1199 złotych. Dokładnie tyle samo trzeba zapłacić za „standardową edycję”, zatem sama cena nie będzie miała wpływu na decyzję o zakupie.

Mogą natomiast na nią wpłynąć wersje kolorystyczne, w jakich dostępne są modele Balance i Balance SE. Ten ostatni występuje w czterech: Lagoon, Meadow, Deep Sea Blue i Woodland, podczas gdy standardowy wariant w dwóch: Midnight i Sunset Grey.

Specyfikacja Amazfit Balance i Balance SE jest identyczna. Recenzję Amazfit Balance znajdziecie na Tabletowo.pl.