smartfon LG K20
LG K20 (fot. LG)

LG K20 z Androidem 9.0 Pie Go Edition zmierza do Polski

LG K20 nie doczekał się oficjalnej premiery – podobnie jak większość budżetowych smartfonów, został wprowadzony na rynek bez większego rozgłosu. Urządzenie będzie dostępne w Polsce – wkrótce powinna rozpocząć się jego sprzedaż na naszym rynku.

Kilka lat temu LG miało bardzo mocną pozycję w Polsce. Później na swoje nieszczęście ją utraciło, ponieważ klientelę podkradli mu Huawei i Xiaomi, którzy zaczęli oferować dobrze wyposażone i jednocześnie przystępne cenowo smartfony. Koreańczycy z Południa cały czas jednak walczą o klienta, a ostatnio nawet bardzo mocno, gdyż (w końcu) zaczęli promować na szeroką skalę swoje urządzenia.

Najnowszy w portfolio model, LG K20, został stworzony z myślą o tych najmniej wymagających, którym smartfon będzie służył przede wszystkim do rozmawiania i wysyłania/odbierania SMS-ów oraz sporadycznego korzystania z internetu i niezbyt zasobożernych aplikacji.

Specyfikacja LG K20

Smartfon wyposażono w wyświetlacz FullVision o przekątnej 5,45-cala, proporcjach 18:9 (2:1) i rozdzielczości FWVGA+ 960×480 pikseli, co przekłada się na ~197 ppi i jednocześnie jest dość często spotykane w smartfonach tej klasy.

Sercem LG K20 jest czterodzeniowy (4x ARM Cortex-A53; 28 nm) procesor MediaTek MT6739 1,5 GHz z układem graficznym IMG PowerVR GE8100. Do tego są 1 GB RAM i 16 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o pojemności maksymalnej 32 GB.

Oprócz tego, LG K20 oferuje również pojedynczy aparat o rozdzielczości 8 Mpix z opcją nagrywania wideo w 720p (16:9) i diodą doświetlającą na tyle, pojedynczy 5 Mpix na przodzie z funkcją doświetlenia scenerii ekranem, Dual SIM (niehybrydowy: 2x nano SIM + microSD) i dedykowany przycisk na lewej (patrząc od przodu) krawędzi do uruchamiania Asystenta Google. Na pokładzie smartfona znajdują się też 3,5 mm złącze słuchawkowe i port microUSB.

LG K20 ma wymiary 148,6×71,9×8,3 mm i waży 152 gramy. Model ten, jak już wspomniałem, pracuje pod kontrolą systemu Android 9.0 Pie Go Edition, a za jego zasilanie odpowiedzialny jest akumulator o pojemności 3000 mAh, który – według deklaracji producenta – „zapewni do 10,7 godz. czasu odtwarzania przy pełnej jasności ekranu”. Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że obudowa smartfona może pochwalić się certyfikatem MIL-STD-810G.

Cena LG K20

Jeszcze nie można kupić tego modelu w sklepach, jednak pojawił się on już w cennikach Plus MIX, co sugeruje, że smartfon wkrótce trafi do sprzedaży w Polsce. Jeśli zaś chodzi o cenę, to z pewnością nie przekroczy ona poziomu 499 złotych (chociaż patrząc przez pryzmat specyfikacji, powinna wynosić maksymalnie 399 złotych).

Źródło: LG; Plus przez GSMOnline