Android 9 Pie Go Edition zostanie udostępniony już tej jesieni

Android 8.1 Oreo został udostępniony w dwóch wersjach. Jedna z nich to ta zwykła, standardowa, którą spotkamy na większości urządzeń, a druga to Go Edition. Ta ostatnia została stworzona z myślą o słabszych, niezbyt wydajnych i tanich smartfonach. Jak się okazuje, Google chce dalej rozwijać ten projekt i system ten doczeka się aktualizacji do Androida 9 Pie.

Android Go Edition zaciekawił dość sporą rzeszę ludzi. Specjalna wersja Zielonego Robocika, przygotowana z myślą o mniej wydajnych urządzeniach, to bardzo ciekawy pomysł. Dzięki temu klienci nie tylko nie muszą wydawać wiele pieniędzy na to, aby otrzymać szybko działający smartfon do podstawowych zadań, ale również jest to jak drugie życie dla starszych sprzętów. W internecie pojawiła się bowiem specjalna modyfikacja, której zainstalowanie powodowało dodanie do systemu zmian i optymalizacji, znanych właśnie z Androida Oreo Go Edition.

https://www.tabletowo.pl/2018/06/10/dzieki-low-ram-property-patcher-mozesz-miec-optymalizacje-z-androida-go-na-prawie-kazdym-smartfonie/

Google właśnie zapowiedziało, że Android Go Edition doczeka się aktualizacji do Androida 9 Pie i to jeszcze tej jesieni. Co wprowadzi uaktualnienie? Przede wszystkim wszystkie nowości znane ze standardowej wersji Zielonego Robocika, takie jak nowy interfejs, obsługa gestów czy nowe emoji.

Koncern chwali się również tym, że zainstalowany system będzie zajmował mniej miejsca na dysku i to aż o 500 MB, co w smartfonach z wbudowaną pamięcią o pojemności 8 GB robi ogromną różnicę. Z wcześniej wspomnianych 8 GB, dla użytkownika ma pozostać około 5,5 GB. W systemie ma się również znaleźć nowy panel pozwalający na kontrolę zużycia transferu danych.

Tak, jak wspomniałem, Android Go Edition cieszy się coraz większą popularnością. Nawet w Polsce jedna z marek  – MPTech – chce produkować smartfony z tym systemem, przeznaczone na nasz rynek. Cena jednego z modeli, myPhone FUN 6 Lite, to zaledwie 219 złotych. Więcej na jego temat dowiecie się z podlinkowanego niżej artykułu.

https://www.tabletowo.pl/2018/08/09/myphone-fun-6-lite-android-go-219-zlotych/

Przy okazji warto dodać, że na rynek trafiło już ponad 200 różnych urządzeń z Androidem Oreo Go Edition na pokładzie, które sprzedawane są w ponad 120 krajach. Niektóre z nich klienci mogą kupić za równowartość zaledwie 30 dolarów. Co więcej, do końca 2018 roku ponad 100 producentów ma zamiar wprowadzić do sprzedaży kolejne smartfony z lżejszą wersją Androida – zapewne część z nich pracować będzie pod kontrolą Androida 9 Pie Go Edition.

Nie wiadomo natomiast, czy już obecne na rynku smartfony Androidem Oreo Go Edition doczekają się aktualizacji do Androida Pie Go Edition, ale przynajmniej Nokia 1 i Nokia 2.1 na pewno tak.

Źródło: Google przez Android Police