Nowy Fossil Hybrid HR ma działać 2 tyg. na baterii | Tabletowo.pl

Nowy smartwach Fossil Hybrid HR będzie działać 2 tyg. na jednym ładowaniu

Dołącz do dyskusji 0

Fossil Group wprowadziło do sprzedaży Hybrid HR. Dzięki dwutygodniowemu czasowi pracy na jednym naładowaniu, smartwatch ten może być zdecydowanie ciekawszą propozycją od inteligentnych zegarków konkurencji, które często mają problem z wytrzymaniem do końca dnia.

Hybrydowa budowa

Hybrid HR wyróżnia nietypowe – jak na smartwatch – rozwiązanie konstrukcyjne. Nad ekranem (najprawdopodobniej E-Ink) zawsze widoczne są fizyczne wskazówki zegara. Sama tarcza mierzy 42 mm, ekran ma 27 milimetrów średnicy, a całość zamyka się w obudowie grubości 11 mm. Skórzany pasek można zmienić na dowolny o szerokości 16 mm. Do zegarka dodane zostało podświetlenie, dzięki któremu odczytamy wszystkie najważniejsze informacje również w nocy. Hybrid HR jest wodoszczelny (3 ATM).

Fossil Hybrid HR

Fossil Hybrid HR / Fossil

Oprogramowanie

Na karcie produktu brak wspomnień o Wear OS, który napędza inne modele producenta. Aby sparować urządzenie ze smartfonem wymagana będzie specjalna aplikacja Fossil Smartwatches App dostępna na urządzenia z Androidem 5.0 i nowszym oraz iOS 9.0 i nowszym. Fossil najprawdopodobniej zastosował własne rozwiązanie, jeśli chodzi o software. Dzięki temu przy wykorzystaniu wszystkich dostępnych opcji jest w stanie wytrzymać nawet dwa tygodnie na jednym ładowaniu. Mimo pozornie mniejszych możliwości z uwagi na porzucenie Wear OS i zastosowanie ekranu E-Ink, smartwatch nadal przyda się przy większości codziennych zajęć. Można za jego pomocą m.in. śledzić aktywność fizyczną, zmierzyć puls, szybko sprawdzić, kto dzwoni, przeczytać SMS-a, monitorować sen, czy też przełączać utwory.

Zegarki Fossil Hybrid HR dostępne są na stronie producenta. Ich ceny zależne są od wybranej konfiguracji paska, ceny i koloru – wahają się między 195 a 215 euro. Niestety nie są wysyłane do Polski, ale znając życie niedługo powinny się pojawić również u autoryzowanych sprzedawców w Polsce.

Co myślicie o nowym smartwatchu od Fossila? Czy przyszłość należy do podobnych, hybrydowych rozwiązań, czy prądożernych zegarków typu Apple Watch series 5 i Xiaomi Mi Watch? Mnie wydaje się, że w całej tej batalii najlepiej wychodzą klasyczne, eleganckie i niezawodne czasomierze ;)

Źródło: Fossil, Android Police

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona