Fossil Hybrid HR
Fossil Hybrid HR / Fossil

Nowy smartwach Fossil Hybrid HR będzie działać 2 tyg. na jednym ładowaniu

Fossil Group wprowadziło do sprzedaży Hybrid HR. Dzięki dwutygodniowemu czasowi pracy na jednym naładowaniu, smartwatch ten może być zdecydowanie ciekawszą propozycją od inteligentnych zegarków konkurencji, które często mają problem z wytrzymaniem do końca dnia.

Hybrydowa budowa

Hybrid HR wyróżnia nietypowe – jak na smartwatch – rozwiązanie konstrukcyjne. Nad ekranem (najprawdopodobniej E-Ink) zawsze widoczne są fizyczne wskazówki zegara. Sama tarcza mierzy 42 mm, ekran ma 27 milimetrów średnicy, a całość zamyka się w obudowie grubości 11 mm. Skórzany pasek można zmienić na dowolny o szerokości 16 mm. Do zegarka dodane zostało podświetlenie, dzięki któremu odczytamy wszystkie najważniejsze informacje również w nocy. Hybrid HR jest wodoszczelny (3 ATM).

Fossil Hybrid HR
Fossil Hybrid HR / Fossil

Oprogramowanie

Na karcie produktu brak wspomnień o Wear OS, który napędza inne modele producenta. Aby sparować urządzenie ze smartfonem wymagana będzie specjalna aplikacja Fossil Smartwatches App dostępna na urządzenia z Androidem 5.0 i nowszym oraz iOS 9.0 i nowszym. Fossil najprawdopodobniej zastosował własne rozwiązanie, jeśli chodzi o software. Dzięki temu przy wykorzystaniu wszystkich dostępnych opcji jest w stanie wytrzymać nawet dwa tygodnie na jednym ładowaniu. Mimo pozornie mniejszych możliwości z uwagi na porzucenie Wear OS i zastosowanie ekranu E-Ink, smartwatch nadal przyda się przy większości codziennych zajęć. Można za jego pomocą m.in. śledzić aktywność fizyczną, zmierzyć puls, szybko sprawdzić, kto dzwoni, przeczytać SMS-a, monitorować sen, czy też przełączać utwory.

Zegarki Fossil Hybrid HR dostępne są na stronie producenta. Ich ceny zależne są od wybranej konfiguracji paska, ceny i koloru – wahają się między 195 a 215 euro. Niestety nie są wysyłane do Polski, ale znając życie niedługo powinny się pojawić również u autoryzowanych sprzedawców w Polsce.

Co myślicie o nowym smartwatchu od Fossila? Czy przyszłość należy do podobnych, hybrydowych rozwiązań, czy prądożernych zegarków typu Apple Watch series 5 i Xiaomi Mi Watch? Mnie wydaje się, że w całej tej batalii najlepiej wychodzą klasyczne, eleganckie i niezawodne czasomierze ;)

Źródło: Fossil, Android Police