Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop (źródło: Xiaomi)

Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop z funkcją mopowania od 18 maja do kupienia w Polsce

Niektórym sprzątanie sprawia frajdę, lecz dla większości jest to niezbyt przyjemna konieczność. Na szczęście istnieją urządzenia, które potrafią odciążyć w tej kwestii i jednym z takich jest autonomiczny odkurzacz Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop, który będziecie mogli kupić w Polsce już za kilka dni.

Reklama

Xiaomi ma duże doświadczenie w segmencie robotów sprzątających. Klienci w Polsce mają do wyboru Mi Robot Vacuum Cleaner, Mi Robot Vacuum Mop 1C i Mi Robot Vacuum Mop Pro, a także odkurzacze ręczne Mi Handheld Vacuum Cleaner 1C i Mi Handheld Vacuum Cleaner. Dziś polski oddział producenta zaanonsował Mi Robot Vacuum-Mop, który trafi do sprzedaży w naszym kraju już za kilka dni.

Reklama
Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop vacuum cleaner
Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop (źródło: Xiaomi)

Co potrafi Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop?

Nowy robot sprzątający Xiaomi oferuje moc ssącą na poziomie 2500 Pa, a także dwa zbiorniki: jeden na kurz i drugi na wodę – mają one pojemność (odpowiednio) 600 ml i 200 ml. Mi Robot Vacuum-Mop nie tylko więc odkurzy, ale również zmyje podłogę. W dodatku użytkownik może ustawić natężenie dozowania wody w zależności od poziomu zabrudzenia powierzchni (do wyboru ma trzy tryby, które wybiera się z poziomu dedykowanej aplikacji na urządzenia mobilne).

Dzięki niedużej wysokości (8,2 cm) Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop powinien bez problemu dotrzeć do większości miejsc. Algorytm Visual Simultaneous Localization and Mapping (vSLAM) monitoruje ~30000 punktów otoczenia i wykonuje ponad 50 obliczeń na sekundę, aby wybrać optymalną ścieżkę sprzątania. W pracy pomaga mu 15 różnych czujników, dzięki którym odkurzacz m.in. nie spadnie ze schodów. Robot jest też w stanie pokonać różnicę w wysokościach podłoża do 20 mm.

Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop jest zasilany przez akumulator o pojemności 2600 mAh, lecz producent nie podał standardowego czasu pracy na pojedynczym ładowaniu. Kiedy jednak poziom naładowania baterii spadnie poniżej 20%, robot skieruje się do stacji dokującej, a po uzupełnieniu zapasu energii automatycznie wróci do sprzątania w miejscu, w którym ostatnio skończył.

Odkurzaczem można sterować za pomocą aplikacji Mi Home lub głosowo, bowiem Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop jest kompatybilny z Asystentem Google i Amazon Alexa.

Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop – cena, dostępność w Polsce

Sprzedaż odkurzacza w Polsce rozpocznie się 18 maja 2020 roku. Sugerowaną cenę tego modelu ustalono w naszym kraju na 1299 złotych. Z informacji udostępnionych przez producenta wynika, że Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop będzie dostępny w tylko jednej, białej wersji kolorystycznej.

Źródło: informacja prasowa

 1. Rozważałem zakup. Ale po aferze, która i tak już idzie w zapomnienie, daję spokój. Dla wielu ludzi to bez znaczenia, że Xiami zbiera dane bez informowania i nie wiadomo do czego służą. A mnie zawsze irytowało, że np ich oczyszczacz podczas parowania domagał się dostępu do gps.

 2. To są w ogóle zdjęcia tego modelu? Robot o tej nazwie co podaliście wygląda zupełnie inaczej ( ma wieżyczkę ) i jest dostępny np. w Euro AGD.

   1. Czy ten odkurzacz jest lepszy od Xiaomi STYJ02YM? Czy może właśnie to ten model? Bo go nie ma na polskim rynku. Cena faktycznie spoko, ostatnio na Ali były po 1280zł. Wiadomo w którym sklepie będzie dostępny?

   2. Czy ten odkurzacz jest lepszy od Xiaomi STYJ02YM? Czy może właśnie to ten model? Bo go nie ma na polskim rynku. Cena faktycznie spoko, ostatnio na Ali były po 1280zł. Wiadomo w którym sklepie będzie dostępny?

 3. Uwielbiam te roboty sprzątające! :) Dostałam na parapetówkę roombę od rodziny i teraz nie wyobrażam sobie sprzątania bez niej. Świetna jest :)

 4. Cześć , mam problem z odkurzaczem, robót w wersji europejskiej został zakupiony w Empiku. Całkowicie nowy odkurzacz po uruchomieniu (zarówno z przycisku jak i aplikacji) w zasadzie kręci się w kółko o sprzątaniu pomieszczenia nie ma mowy. Nie jest w stanie wrócić do bazy , mimo braku jakichkolwiek przeszkód.
  Reset nie pomógł. Uruchomienie go z aplikacji w lokalizacji Chiny też bez zmian.

  Jakieś pomysły ?

 5. Roboty sa spoko, sama mam roombę i przymierzam się jeszcze do zakupu robota myjącego, ale zobaczymy co z tego wyjdzie, bo na razie mam sporo wydatków w domu :)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama