Reklama
robot sprzątający Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner (fot. Xiaomi)

Robot sprzątający Xiaomi z oficjalnej dystrybucji już do kupienia w Polsce w nawet całkiem niezłej cenie

Wyznaję zasadę, że życie trzeba sobie ułatwiać, a nie utrudniać. W coraz większej liczbie codziennych obowiązków wyręczają nas maszyny, więc dlaczego by nie powierzyć sprzątania robotowi? Jeśli również wychodzicie z podobnego założenia, to warto pomyśleć nad wejściem w posiadanie Mi Robot Vacuum Cleaner od Xiaomi. Sprzęt już można kupić w oficjalnej polskiej dystrybucji i nie da się ukryć, że zachęca do tego całkiem przyjazna dla portfela cena.

Reklama

Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner wyposażono w aż 12 czujników, które ułatwiają mu wykonywanie swojego zadania. Wśród nich znajduje się czujnik LDS, pozwalający robotowi skanować otoczenie w 360° 1800 razy na sekundę. Na tej podstawie urządzenie mapuje wnętrze domu i planuje trasę w czasie rzeczywistym, aby jak najlepiej je wysprzątać. Oprócz tego są też inne, m.in. ultradźwiękowy czujnik radarowy, czujnik klifowy, żyroskop i przyspieszeniomierz.

Pracę Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner kontrolują też trzy niezależne procesory, w tym czterordzeniowy ARM Cortex, wyznaczające optymalną trasę przejazdu. Do tego jest również algorytm SLAM (Symultaniczna Lokalizacja i Mapowanie), stosowany także w amerykańskich samochodach NASA, samochodach bez kierowcy i innych zaawansowanych technologicznie projektach.

Silnik NIDEC wytwarza podciśnienie 1800 Pa, a główna szczotka automatycznie dostosowuje swoją wysokość do podłoża, podczas gdy boczna w podobny sposób reguluje prędkość rotacji, uwzględniając poziom zabrudzenia podłogi. Robot utrzymuje odległość 10 milimetrów od ścian. Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner może pracować w trzech trybach: standardowym, cichym i aktywnym.

Robot sprzątający dysponuje akumulatorem o pojemności 5200 mAh – taki zapas energii ma wystarczyć na 2,5 godziny nieprzerwanej pracy. Po zakończeniu pracy Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner wraca do stacji dokującej, pełniącej rolę ładowarki. Jeśli jednak sprzątanie nie zostanie dokończone, a wskaźnik naładowania baterii spadnie poniżej 20%, sprzęt wróci do stacji dokującej, naładuje się do 80% i powróci do odkurzania.

Urządzeniem steruje się za pomocą dedykowanej aplikacji Mi Home, za pośrednictwem której można m.in. włączyć zdalnie robota (również będąc poza domem), rozpisać harmonogram sprzątania i obserwować postęp odkurzania na mapie pomieszczenia, w którym akurat znajduje się Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner.

Robot sprzątający Xiaomi jest już dostępny >w oficjalnym sklepie internetowym Mi-home.pl< oraz w Xiaomi Mi Store w Centrum Handlowym Arkadia w WarszawieSugerowaną cenę tego urządzenia ustalono na 1299 złotych. Można ją uznać za atrakcyjną, bowiem konkurencyjne sprzęty z tego segmentu zwykle kosztują więcej, nierzadko około, a nawet i ponad 2000 złotych.

Źródło: informacja prasowa