Nowość od NavRoad: myCAM HD Cube – mała kamerka o sporych możliwościach [AKTUALIZACJA] | Tabletowo.pl

Nowość od NavRoad: myCAM HD Cube – mała kamerka o sporych możliwościach [AKTUALIZACJA]

Dołącz do dyskusji 0

Niedawno na łamach Tabletowo testowaliśmy model uniwersalnego asystenta kierowcy, NavRoad Uni. Jedną z cech tego urządzenia było połączenie klasycznej nawigacji z rejestratorem samochodowym wyposażonym w szerokokątny obiektyw. Wadą urządzenia był spory rozmiar, który nie każdemu kierowcy mógł odpowiadać. Dla użytkowników, którzy nie potrzebują podobnego kombajnu, a szukają przede wszystkim rejestratora o jak najmniejszych rozmiarach, NavRoad wprowadził do oferty model myCAM HD Cube.

Mimo niewielkich rozmiarów urządzenie prezentuje się całkiem nieźle. Zbudowane w oparciu o procesor Mstar/AIT8328, potrafi nagrywać obraz w rozdzielczości 1920 x 1080 @ 30 fps, przy użyciu kompresji H.264, co powinno dać przy tym samym czasie nagrania znacznie mniejszy plik wynikowy niż w Uni. Za rejestrację obrazu odpowiada przetwornik Sony IMX233 o rozmiarze 1/2,9″ (przekątna 6,23 mm), wsparty szerokokątnym, szklanym, sześciowarstwowym obiektywem o kącie widzenia 155 stopni.

Rejestrator jest wyposażony w mikrofon o wysokiej czułości, zbierający odgłosy z kabiny, z możliwością jego wyłączenia. Obserwację nagrania umożliwia ekran o przekątnej 2″, a sterowanie zapewnia 5 przycisków. Rejestrator rozpoczyna pracę natychmiast po wykryciu zasilania; pracuje w pętli, nadpisując najstarsze pliki – nagrania blokowane są automatycznie przed skasowaniem po wykryciu kolizji lub gwałtownego manewru, dzięki wbudowanemu akcelerometrowi, można także takie nagranie zabezpieczyć przed usunięciem ręcznie. Medium, na którym rejestrowane są nagrania, to karta microSD, o pojemności maksymalnie 64 GB, co powinno według danych producenta wystarczyć na kilkanaście godzin nagrań. Urządzenie ma wbudowany akumulator litowo-polimerowy, a jego ładowane zapewnia dołączona ładowarka (12/24 V) w standardzie microUSB, z kablem o długości aż 4 m, co umożliwi w razie czego swobodne poprowadzenie zasilania dookoła.

Rejestrator ma rozmiary 63 x 72 x 30 mm i waży zaledwie 54 g. Sugerowana cena detaliczna ustalona została na 199 złotych.

AKTUALIZACJA: poniżej dostarczony przez producenta sample, jeszcze z wersji przedprodukcyjnej

źródło: NavRoad

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona