smartfon Kruger&Matz DRIVE 9 smartphone
Kruger&Matz DRIVE 9 (źródło: Kruger&Matz)

Nowy rok, nowy smartfon Kruger&Matz – tym razem pancerny DRIVE 9 (z NFC!)

Kiedyś portfolio marki Kruger&Matz rozrastało się w bardzo szybkim tempie. Już od dłuższego czasu producent znacznie zwolnił i dość rzadko wprowadza do sprzedaży nowe smartfony. Od premiery ostatnich minęło jednak stosunkowo niedużo czasu, więc rynkowy debiut Kruger&Matz DRIVE 9 jest całkiem miłą niespodzianką.

Reklama

Co wyróżnia Kruger&Matz DRIVE 9?

Przynależność do tej linii smartfonów zobowiązuje, dlatego najnowszy model również zapakowano w odpowiednio wzmocnioną oraz pyło- i wodoszczelną obudowę z certyfikatem IP68. Producent zapewnia, że wszystkie przyciski i porty zostały uszczelnione, więc Kruger&Matz DRIVE 9 można bez żadnych obaw w całości zanurzyć w wodzie.

Jako że smartfon ten został stworzony do pracy w wymagających warunkach, oferuje też kilka funkcji, które mogą się podczas niej przydać. Kruger&Matz wymienia wśród nich pomiar wysokości, poziomicę, kątomierz, miernik dźwięku oraz kompas. Ponadto na boku urządzenia znajduje się dodatkowy przycisk, za pomocą którego użytkownik może uruchamiać wybraną przez siebie aplikację.

Specyfikacja Kruger&Matz DRIVE 9

Specyfikacja często jest kwestią drugorzędną w przypadku wzmocnionych smartfonów, jednak Kruger&Matz DRIVE 9 mimo wszystko ma kilka mocnych stron. Wśród nich można wymienić przede wszystkim moduł NFC, który umożliwi płatności zbliżeniowe z wykorzystaniem Google Pay, a także czytnik linii papilarnych do zabezpieczenia urządzenia oraz Dual SIM na dwie karty SIM (aczkolwiek jest on hybrydowy, tj. trzeba wybrać, czy chce się korzystać z dwóch kart SIM, czy z jednej karty SIM i jednej microSD).

Oprócz tego, specyfikacja Kruger&Matz DRIVE 9 obejmuje też wyświetlacz IPS o przekątnej 6,5 cala i rozdzielczości HD+, 4 GB RAM, 64 GB pamięci wbudowanej oraz ośmiordzeniowy procesor MediaTek MT6762D o maksymalnej częstotliwości taktowania 1,8 GHz. Do tego jeszcze są trzy aparaty na tyle (13 Mpix + 2 Mpix + 0,3 Mpix) i jeden na przodzie (8 Mpix), a także radio FM i 3,5 mm złącze słuchawkowe.

smartfon Kruger&Matz DRIVE 9 smartphone
źródło: Kruger&Matz

Smartfon pracuje pod kontrolą systemu Android 10 i jest zasilany przez akumulator o pojemności 5000 mAh (ładowanie przez port USB-C). Całość ma wymiary 175x83x10 mm i waży 276 gramów.

Cena Kruger&Matz DRIVE 9

Sugerowana cena smartfona została ustalona w Polsce na 799 złotych. Można go już kupić m.in. w oficjalnym sklepie internetowym marki Kruger&Matz.