Bang & Olufsen wziął na celownik aktywnych melomanów. Oto nowe słuchawki Beoplay E8 Sport

Bang & Olufsen jest znane z tego, że oferuje raczej droższe produkty audio dla miłośników dobrego brzmienia. Najnowszym produktem są słuchawki Beoplay E8 Sport przeznaczone dla osób prowadzących aktywny tryb życia.

Słuchawki dla miłośników biegania

Beoplay E8 Sport to gadżet dla tych, którzy nie wyobrażają sobie dnia bez dwóch rzeczy: ćwiczeń fizycznych oraz muzyki. Oczywiście można nimi się cieszyć osobno, ale Bang & Olufsen zachęca do łączenia przyjemności. Po to stworzono nowe budsy.

Jak na sprzęt przeznaczony dla osób aktywnych, charakteryzuje je odporność na wodę, zgodnie z certyfikatem IP57 (zanurzenie do jednego metra przez 30 minut). Steruje się nimi za pomocą dotykowych paneli – zupełnie jak wcześniejsze produkty B&O.

Bezprzewodowe słuchawki łączą się ze smartfonem za pomocą Bluetooth 5.1 i wyposażono je w cztery mikrofony, pomagające w filtrowaniu hałasu podczas rozmów. Interesujące, że specyfikacja nie wspomina o ANC, więc trzeba założyć, że tłumienie niepożądanych dźwięków jest pasywne.

Bateria ma wystarczyć na 7 godzin pracy (60 mAh w każdej słuchawce), co będzie można wydłużyć do 30 godzin dzięki etui ładującemu (450 mAh).

Fani dobrych brzmień zapewne ucieszą się, że budsy zapewniają współpracę z kodekami Qualcomm aptX. Zakres częstotliwości dźwięku mieści się w widełkach 20-20 000 Hz, zaś średnica przetworników to 5,7 mm. Maksymalna głośność sięga 107 dB.

Beoplay E8 Sport – cena

Na stronie Bang & Olufsen przy nowym modelu słuchawek widnieje cena 1400 zł. Nie ma żadnej informacji o dostępności, ale zagraniczne portale wspominają o sprzedaży rozpoczynającej się 9 lipca.