słuchawki bezprzewodowe Bang & Olufsen Beoplay E8 2.0 (fot. Bang & Olufsen)

Bang & Olufsen zaprezentował nowe słuchawki bezprzewodowe Beoplay E8 2.0 z ładowanym indukcyjnie etui

Bang & Olufsen to niewątpliwie jeden z najpopularniejszych i najbardziej renomowanych producentów urządzeń z segmentu audio, doskonale znany wszystkim melomanom. Najnowsza propozycja marki, która wkrótce trafi do sprzedaży, to słuchawki bezprzewodowe Bang & Olufsen Beoplay E8 2.0 z ładowanym indukcyjnie etui.

Słuchawki bezprzewodowe Bang & Olufsen Beoplay E8 2.0

Słuchawki te powstały na bazie modelu Beoplay E8, ale nie bez powodu w nazwie znalazło się też oznaczenie 2.0, ponieważ są ulepszoną wersją swojego pierwowzoru. Najwięcej zmian doczekało się jednak etui, które pełni również rolę ładowarki. Zostało bowiem ono przeprojektowane i przybrało nową, bardziej ekskluzywną formę.

Etui zostało wzbogacone o wsparcie dla funkcji bezprzewodowego ładowania, a do tego zapewnia dłuższy czas pracy słuchawek – w sumie może on wynosić nawet do 16 godzin, podczas gdy w przypadku Beoplay E8 jest to maksymalnie 12 godzin. Na przodzie futerału znajduje się dioda informująca o stanie naładowania etui, a na tyle trzy lampki, które pokazują dostępną liczbę pełnych cykli ładowania. Etui można jednak ładować również w klasyczny sposób, tzn. za pomocą kabla z końcówką USB-C.

słuchawki bezprzewodowe Bang & Olufsen Beoplay E8 2.0 (fot. Bang & Olufsen)

W tym miejscu warto dodać, że futerał jest kompatybilny także ze słuchawkami Bang & Olufsen Beoplay E8, czyli poprzednią generacją. Będzie on dostępny w sprzedaży na zamówienie od kwietnia 2019 roku. Cena na razie nie jest jednak znana.

Jeśli zaś chodzi o specyfikację słuchawek bezprzewodowych Bang & Olufsen Beoplay E8 2.0, to zostały one wyposażone w dynamiczne przetworniki o średnicy 5,7 mm każdy, mały przetwornik elektromagnetyczny, technologię NFMI (Near Field Magnetic Induction) i moduł Bluetooth 4.2 z cyfrowym przetwarzaniem dźwięku. Użytkownik będzie też mógł dostosować parametry dźwięku za pomocą dedykowanej aplikacji na urządzenia z systemem Android i iOS.

słuchawki bezprzewodowe Bang & Olufsen Beoplay E8 2.0 (fot. Bang & Olufsen)

Słuchawki bezprzewodowe Bang & Olufsen Beoplay E8 2.0 trafią do sprzedaży w lutym 2019 roku i będą dostępne w czterech wersjach kolorystycznych: Black, Indigo Blue, Natural i Limestone. Ich sugerowaną cenę ustalono na 1499 złotych. Producent przy okazji informuje, że słuchawki prawa i lewa mają być dostępne na zamówienie od kwietnia 2019 roku, aczkolwiek nie zdradził ich cen.

Bezprzewodowa podstawka ładująca Bang & Olufsen

Wraz ze słuchawkami bezprzewodowymi Bang & Olufsen Beoplay E8 2.0 producent zaprezentował bezprzewodową podstawkę ładującą, za pomocą której można ładować etui na słuchawki. Wykonana jest ona ze szczotkowanego aluminium i skóry bydlęcej. Akcesorium obsługuje zarówno standardowe ładowanie (5 W), jak i szybkie ładowanie (10 W).

Bezprzewodowa podstawka ładująca Bang & Olufsen będzie dostępna w sprzedaży od kwietnia 2019 roku w czterech kolorach Black, Indigo Blue, Natural i Limestone. Producent na razie nie zdradził jednak jej sugerowanej ceny.

Źródło: informacja prasowa