Nowe smartfony od Google, Pixel i Pixel XL, będą miały dokładnie takie same aparaty | Tabletowo.pl

Nowe smartfony od Google, Pixel i Pixel XL, będą miały dokładnie takie same aparaty

Dołącz do dyskusji 0

W tym roku Google postanowiło zrezygnować z prezentacji Nexusów. Zamiast nich zadebiutują Pixel i Pixel XL. Oba modele mają być do siebie bardzo podobne zarówno pod względem wyglądu, jak i specyfikacji technicznej. Aparaty również będą miały dokładnie takie same.

Jak donosi @LlabTooFeR, Pixel i Pixel XL wyposażone zostaną w aparat główny o rozdzielczości 12 Mpix i kamerkę 8 Mpix na przodzie. Ale to już wiedzieliśmy. Leakster doprecyzował jednak, że w pierwszym przypadku będzie to sensor Sony Exmor IMX378, natomiast w drugim Sony Exmor IMX179.

Na razie nie wiemy nic na temat Sony Exmor IMX378. Podobno jest to lekko ulepszona wersja Sony Exmor IMX377, który znalazł się na pokładzie Nexusa 5X, Nexusa 6P i HTC 10. Co dokładnie jednak poprawiono – to okaże się w tzw. praniu. Dużo zresztą też zależy od samego oprogramowania.

Sensor, który znajdzie się na przodach Pixel i Pixel XL, Sony Exmor IMX179, jest natomiast już nam dobrze znany. Wyposażono w niego m.in. Nexusa 6P, Huawei P8, Huawei P9, OnePlus 3 (we wszystkich przypadkach również na froncie) oraz Moto G 2014. W dużym skrócie – do selfie i wideorozmów spokojnie się nada.

Przy okazji warto też wspomnieć, że ten sam leakster zdradził, iż Pixel i Pixel XL zadebiutują nie z Androidem 7.0, a już z Androidem 7.1 Nougat. Build nosić ma numer NDE63B. Będzie to pierwsza, duża poprawka dla tego systemu. A Google zapewniło, że kolejne mają wychodzić co kwartał.

Źródło: @LlabTooFeR

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona