Nowe Nintendo Switch pojawiło się w polskich sklepach internetowych

Odkąd Nintendo ogłosiło wprowadzenie nowej, poprawionej wersji konsoli Switch, w której znacząco wydłużono czas pracy na baterii, bardziej wymagający gracze niestrudzenie czekali na możliwość jej nabycia. Stało się to możliwe oficjalnie w Polsce.

Przenośna konsola Nintendo Switch w wersji HAC-001-01 właśnie pojawiła się w ofercie kilku polskich sklepów internetowych. Każdy, kto chciałby ją nabyć musi liczyć się z kosztem rzędu 1399 złotych – taką cenę znaleźliśmy we wszystkich sklepach, które do momentu pisania tejże publikacji wprowadziły do sprzedaży udoskonalony model. Czy zatem wymiana obecnie użytkowanego egzemplarza na nowy jest dobrym pomysłem? Tylko w jednym przypadku.

Reklama

Wspomnianym przypadkiem jest konieczność oddalania się na dłuższy czas od źródła zasilania. Wprowadzone zmiany dotyczą przede wszystkim czasu pracy na baterii, dlatego jeśli komuś wystarczą obecne możliwości Switcha, może przestać zaprzątać sobie głowę myślami o wymianie i oddać się rozrywce dostarczanej przez już posiadaną zabawkę dla troszkę starszych dzieci.

Jeśli jednak, dla konkretnego gracza, czas pracy na jednym ładowaniu obecnego modelu jest  niewystarczający, powinien się przyjrzeć odświeżonej wersji. Jak wykazały testy, zmiana na lepsze widoczna jest gołym okiem. Dla przykładu, uznawana za wyjątkowo wyczerpującą baterię The Legend of Zelda: Breath of the Wild na najnowszej odsłonie będzie grywalna przez 5,5 godziny. Oznacza to, że na nowszej wersji konsoli można grać o 2,5 godziny dłużej niż na poprzedniku. Sporo? Raczej tak.

Odświeżony Switch może również powalczyć o zupełnie nowych klientów. Być może istnieje grupa, która do tej pory powstrzymywała się od zakupu ze względu na czas pracy na baterii. Właśnie teraz zyskała argument mogący wpłynąć na zmianę decyzji i złożenie zamówienia. Wdrożone poprawki świadczą również dobrze o samym producencie. Mimo niewątpliwego sukcesu rynkowego Switcha, Nintendo nie spoczywa na laurach i dalej poprawia swój hit sprzedażowy. Taka postawa być może zaskarbi Japończykom nowych zwolenników, a gry na Switcha zaczną szybciej znikać ze sklepowych półek (zarówno fizycznych jak i wirtualnych).

A Wy, szanowni czytelnicy, co o tym sądzicie? Czy warto wymienić konsolę dla samej baterii?

15 października zagramy w Wiedźmina na Nintendo Switch

Źródło: Nintendo Switch PL