Nowe kształty ikon i czcionki w Androidzie Q? Wiele na to wskazuje

Wiele osób ceni sobie Androida zwłaszcza za szerokie możliwości personalizacji, pośród których prym zdają się wieść czcionki oraz ikony, które stale i niezmiennie pozostają jednym z głównych elementów, jakie wykorzystujemy w nawigacji.

Sprawa wyciekła za sprawą niezawodnej ekipy XDA Developers. Jeden z programistów, który przyglądał się testowej wersji Androida Q odkrył fragmenty kodu, które zdradzają, że system powinien otrzymać dodatkowe opcje graficzne. W chwili obecnej trudno mówić o daleko idących konkretach, jednak między linijkami kodu dało się dostrzec m.in. nowe czcionki, kształty ikon oraz kilka nowych, akcentowanych kolorów. I właśnie wokół tego trio powstaje dla Was ten news.

Reklama

Rozpocznijmy od nowych czcionek. Jeśli informacje od XDA okażą się być prawdziwe, to Android Q dostarczy nam następujące nowości:

  • Arvolato,
  • Rubik.

Nowe zestawy ikon skrywają się pod następującymi nazwami:

  • Rounded Rectangle,
  • Square,
  • Squircle,
  • Teardrop.

Barwy akcentowane to z kolei czerń, purpura oraz zieleń.

Żeby spróbować sobie to dość dobrze wyobrazić, najprościej będzie posłużyć się grafikami. Kolejno możecie zobaczyć zestaw ikon Rounded Rectangle, czcionkę Rubik oraz wchodzący w purpurę motyw kolorystyczny. Jeśli macie problem, żeby go dostrzec, spójrzcie na zaznaczoną ikonę WiFi:

Można podejrzewać, że nie jest to jedyna nowość, jaką otrzymamy w nowym Androidzie, jednak bardzo cieszy mnie troska wydawcy oprogramowania o coraz to nowe motywy. Właśnie ten element telefonu dla wielu osób nadal odgrywa dość duże znaczenie. Oczywiście, liczy się też specyfikacja techniczna czy choćby takie plotki, jak skupienie się Google’a na technologii rozpoznawania twarzy, jednak w ostatecznym rozrachunku byłbym daleki od stwierdzenia, że to tylko te wielkie innowacje budują więź z produktem.

źródło: XDA Developers